Program

Zde naleznete kompletní časový harmonogram víkendového programu Czequestrie 2022, rozdělený na sobotní a nedělní část. Pro rámcový plán celého víkendu přejděte na stránku Časový plán.

Anotace jednotlivých částí programu naleznete níže.

Sobota

Czequestria 2022 program - sobota

Neděle

Czequestria 2022 program - neděle

 

Program v Mane Hall

Sobota

Úvodní ceremoniál (Opening Ceremony)
Mane Hall // Sobota // 11:00 – 11:30 

Je to tu – po třech letech jsme zpátky! Čeká na vás víkend s poníky, bronies, skvělou zábavou a magií přátelství! Přijďte si poslechnout vše o našem shledání po dlouhé době, nejčerstvější novinky, i to, co se nevešlo do našeho conguidu, a také s námi přivítat velevážené hosty!

Panel s CZ/SK dabéry (CZ/SK Voice Actor Panel)
Mane Hall // Sobota // 12:00 – 13:30

Všichni jistě známe hlasy našich oblíbených hrdinů v originále, ale co ostatní jazyky? My Little Pony má desítky lokalizovaných verzí, mezi nimiž nechybí ani česká a slovenská. Jaký je rozdíl mezi dabováním herců a animovaných postav? I na to nám odpoví Vendula Příhodová, která propůjčila v české verzi svůj hlas Rainbow Dash a Sunny Starscout!

Panel s režisérem G5 MLP (MLP G5 Director Panel)
Mane Hall // Sobota // 14:00 – 15:30

Jelikož se My Little Pony universum rozrostlo o nové lokace, postavy a zápletky, rozrostl se také tým, který tvoří Equestrii takovou, jakou ji známe. Je nám ctí přivítat Roberta Cullena, režiséra filmu “MLP: A New Generation” a zakladatele animačního studia Boulder Media! Dozvíte se odpovědi na mnoho otázek ze zákulisí tvorby nové generace, a přijde i prostor pro dotazy z publika.

Cosplay přehlídka (Cosplay Show)
Mane Hall // Sobota // 16:00 – 17:00

Zručnost a herecké dovednosti cosplayerů, spolu s jejich dalšími kvalitami, dělají akce zase o něco barevnější a veselejší. Díky nim naše oblíbené postavy ožívají a tráví čas na conu s námi. Přijďte je povzbudit a poděkovat jim, že se o své kostýmy s námi podělili – a třeba načerpat inspiraci pro vlastní cosplay!

Skupinové focení (Group Photo)
Před budovou  // Sobota // 17:00 – 17:30

Od zahájení až do konce na nás čeká mnoho nejrůznějších panelů a aktivit. Rádi bychom se ale na okamžik sešli s vámi všemi a vytvořili společnou vzpomínku. Přidejte se na skupinové focení na dřevěných schodech hned vedle budovy KD!

Party!
Mane Hall // Sobota // 19:00 – 22:30

Pojďme si to pořádně užít! Ať už to pro vás znamená roztočit to na parketu, nebo se zaposlouchat do hudby, přivítejte s námi všechny brony hudebníky! Těšit se můžete na živou hudbu i na vystoupení našich DJů.

Neděle

MelodicPony Tribute
Mane Hall // Neděle // 10:30 – 11:30

MelodicPony byl skladatelem a tvůrcem symfonické hudby inspirované tematikou My Little Pony. V roce 2014 však náhle zemřel. Jeho snem bylo nahrát svá díla s živým orchestrem, a tento sen se nyní plní díky pomoci z komunity. Bori, vedoucí projektu MelodicPony In Memoriam, vás seznámí s pozadím projektu a dosavadním průběhem.

The Overmare Studios: Ashes of Equestria
Mane Hall // Neděle // 11:30 – 12:30

The Overmare Studios jsou již staří známí nejen pro fanoušky díla a univerza “Fallout: Equestria”, ale také pro pravidelné návštěvníky Czequestrie! Ansis, člen jejich týmu, nám přinese čerstvé novinky z vývoje hry Ashes of Equestria, která je inspirovaná jednou z nejúspěšnějších fanfikcí v brony komunitě.

MLP Cosplay Panel
Mane Hall // Neděle // 13:00 – 14:00

Cosplay patří k setkáním fanoušků už od počátků. Chtěli jste někdy vlastní kostým inspirovaný MLP? Obdivovali jste výtvory ostatních? Na našem panelu se dozvíte, jak mohou vypadat nejrůznější pony cosplaye a jak takový kostým vytvořit přímo od nadané a zručné cosplayerky Verči Matějkové!

Výsledky LARPu (LARP results)
Mane Hall // Neděle // 14:30 – 15:00

Účastníci pátečního LARPu se jistě už nemůžou dočkat výsledků, počtu ztracených týmů a dalších zábavných statistik a faktů. To vše si pro vás připraví hlavní organizátor našeho LARPu, Tom0147 osobně!

Charitativní aukce (Charity Auction)
Mane Hall // Neděle // 15:30 – 17:30

Připravte se na pořádný průvan v peněženkách, protože před Perry a její charitativní aukcí se neschová ani korunka! Nenechte si ujít poslední panel na našem programu, bude to jako vždy jízda! Výtěžek znovu podpoří české sdružení Chewal zaměřené na hipoterapii. Ideální čas předvést svoji štědrost!

Předávání cen a závěrečný ceremoniál (Award & Closing Ceremony)
Mane Hall // Neděle // 17:30 – 18:00

Úplně poslední kousek Czequestrie pro rok 2022. Než se vrátíme k našim běžným životům, zbývá nám ještě rozdat pár cen a vyřešit několik záležitostí. Pak už nezbývá nic než říci: “Na viděnou příště!”

Workshopy

Design vlastních postav a ponyson (Designing OC/ponysonas)
Workshop Room // Sobota // 11:30 – 12:30

Potýkali jste se někdy s problémy při vytváření své ponysony nebo návrhu postavy pro svůj MLP fanfic? Jistě vám pomůže tento workshop! Dyonys vás provede celým procesem při vytváření designu vlastních postav: jak si vybrat barvu, rasu, jméno, cutie mark a všechno ostatní.

Jednorožci a jiní bájní koňové (Unicorns and Other Fable Equines)
Workshop Room // Sobota // 13:00 – 14:00

Všichni známe svět My Little Pony a jeho postavy, ale jen málo z nás se hlouběji ponořilo do studia mytologie kolem jednorožců a dalších bájných koňských stvoření. Malte279 s vámi během svého panelu nahlédne do historických zdrojů, pověr, legend a uměleckých ztvárnění, ze kterých místy čerpal i náš oblíbený seriál. Přijďte si poslechnout, jak vznikly příběhy, které svou tvorbou udržuje naživu mimo jiné i MLP komunita.

Kreslení křídami (Chalk Drawing)
Před budovou // Sobota and Neděle // kdykoliv

Chodník před kulturním domem by si zasloužil vylepšit, a není lepší způsob než přimalovat na něj pár poníků. Pokud budou pegasové spolupracovat a držet se s dešťovými mraky dál, všichni jste zváni, abyste přispěli svým dílem. Všem kolemjdoucím společně ukážeme, jak kreativní je naše komunita. Křídy si můžete vypůjčit u vchodu na infostánku. 

Doplňky pro plyšáky: Motýlci (Pony Plushie Accessories: Bowtie Edition)
Workshop Room // Sobota // 15:30 – 17:30

Bowties are cool! Tak proč si vlastnoručně nevyrobit motýlka pro některého z vašich plyšáků? Že jste to nikdy nezkoušeli? Můžete začít u nás! Stjonal vám nejprve předvede výrobu, a pak budete mít možnost si vše sami zkusit. Pomoc bude samozřejmě k dispozici. Odnesete si nejen fantastický doplněk pro svého plyšového poníka, ale i novou dovednost!

Zdobení 3D tištěných poníků (Coloring 3D Printed Ponies)
Workshop Room // Neděle // 10:30 – 12:30

Pamatujete si na workshopy s malováním blindbagových figurek? Představte si to samé, jen s daleko většími poníky! Houpe, autor tohoto workshopu, a další nadšenci do 3D tisku pro vás vytiskli spoustu poníků, které si můžete vyzdobit dle vlastní fantazie. A samozřejmě si své výtvory odnést! Libuše už se nemůže dočkat!

Make Your Lineart 20% Cooler!
Workshop Room // Neděle // 13:00 – 14:00

Kreslení obrysů čili lineart – pokud víte, jak na něj, dokážete vytvořit skvělé věci. Pokud ne, z téhle noční můry vás vysvobodí Light a její workshop. Společně si projdete celý proces kreslení lineartu u poníků i jiných tvorů a naučíte se ho používat při své tvorbě, ať už tradiční či digitální. Pravý umělec se učí celý život!

Cosplay Workshop
Workshop Room // Neděle // 14:00 – 16:00

Chtěli byste informace z MLP Cosplay panelu převést do praxe? Zajímá vás tvorba kostýmů? Přijďte na náš workshop! Hlavním tématem budou látky, jejich vlastnosti, použití, spojování do požadovaného tvaru a mnoho dalšího. Verča si pro vás připravila více než 60 vzorků látek na vyzkoušení a osahání. 

Zeď vzpomínek, papercraft, volné kreslení (Wall of Memories, Papercraft & Free Drawing)
Workshop Room // Sobota and Neděle // kdykoliv

Volné plátno na zdi už se třese na vaše kresby, a na stolech čekají papíroví poníci, tužky, barvičky a papíry pro vaši tvorbu! Ve volných chvílích mezi workshopy můžete zavítat do jim vyhrazené místnosti a vyřádit se! Najde se tu i prostor pro karetní a deskové hry.

Doprovodný program

Křišťálová čajovna u Alphabittle (Alphabittle’s Crystal Tearoom)
Suterén // Sobota 11:00 – 22:00; Neděle 11:00 – 17:30

Chybělo vám na Czequestrii klidné místečko na posezení u šálku čaje? Tentokrát ho pro vás máme! Až budete potřebovat utéct před shonem v horních patrech, stačí následovat šipky u hlavního schodiště až do suterénu.

My Little Karaoke
Karaoke – Herní místnost 111 // Sobota 10:00 – 20:00; Neděle 10:00 – 17:00

Jestli vás baví zazpívat si své oblíbené písničky z MLP, jistě se skvěle pobavíte i při společném zpěvu s kamarády! Po celé dva dny pro vás máme připravený široký výběr písniček ze seriálů, filmů i od tvůrců z komunity, na kterých můžete otestovat svůj hlas. A nebo si jen tiše broukat v koutku.

My Little Rockband
Rockband – Herní místnost 110 // Sobota 10:00 – 20:00; Neděle 10:00 – 17:00

Chtěli jste se někdy stát rockovým muzikantem? A co třeba zrovna teď? Zkuste si kytaru, basu, bicí nebo klávesy – a těm nejodvážnějším dáme mikrofon! Netřeba snad dodávat, že na vás čeká ponifikované herní prostředí a oficiální i komunitní MLP skladby. Tři, čtyři…!

Trotmania (DDR)
Foyer před Small Hall // Sobota 10:00 – 22:00; Neděle 10:00 – 17:00

“Největší výzva” z MLP filmu páté generace –  DDR neboli Dance Dance Revolution. Na taneční podložce otestujete svoji fyzickou zdatnost a reflexy. Vyberte si svoji oblíbenou pony písničku, seriálovou nebo fanouškovskou, a pak už se jen stačí trefit kopytem na správnou šipku ve správný čas. I rytmus má svoji magii!