Poděkování (2019)

Skupinová fotka, Czequestria 2019; autor: Blue Storm
Skupinová fotka, Czequestria 2019; autor: Blue Storm

„Společná cesta do světa My Little Pony, kde přátelství je magické: do Equestrijského dávnověku a zase zpátky!“

Pět let od první Czequestrie a kdo by si tehdy pomyslel… zní to jako otřepaná fráze? Možná. Jenže čas běží a každý další rok nutí k ohlédnutí za vším, čím jsme si společně prošli jako fanoušci, účastníci akcí, nebo jako přátelé. Změny a proměny za tu dobu dostihly patrně každého z nás, Czequestrii samotnou nevyjímaje. Mnoho důležitých věcí ale přetrvalo – společné vzpomínky na prožité události a dlouholetá přátelství, která nás svedla dohromady a navzdory občasné nepřízni osudu přetrvávají dodnes. Ať se nám to líbí nebo ne, pro mnohé z nás se události kolem My Little Pony staly zážitkem a zkušeností, kterou si poneseme celý život.

Pevně věříme, že ačkoliv náš oblíbený seriál letos končí devátou sezónou, jeho odkaz přetrvá a společně do našich životů přidáme ještě mnoho dalších společných zážitků, na které budeme všichni rádi vzpomínat 🙂 dokud bude chuť se „po poníkovsku“ setkávat, není přece důvod, proč přestávat!

Dost bylo ale pohledů nazpět i kupředu – důležitá je přítomnost. To nejdůležitější na začátek:

Díky vám všem!

Mé díky všem, kteří se o letošní Czequestrii zasloužili! Ačkoliv se to může zdát neuvěřitelné, celý con připravilo, či pomáhalo připravit více než 80 lidí! Ti všichni přispěli k tomu, že Czequestrie proběhla tak, jak si ji všichni pamatujeme.

Díky též všem návštěvníkům, protože konec konců bez vás, kteří se rozhodnete přijet, by celý con postrádal smysl.

Až se tedy příště budete ohlížet, nezapomeňte si připomenout, že se letošní Czequestrie stala zatím nejúspěšnější i díky vám. A mně je ctí, že jsem se mohl stát součástí toho všeho společně s vámi!

Díky všem hostům za účast a za skvělou atmosféru!

Elley Ray – za nahlédnutí do světa dabingu za velkou louží, spontánní setkání mořských poníků, příjemnou společnost pro všechny zúčastněné, úsměvy a nečekanou zábavu na každém kroku.

Petra Hobzová – za panel o českém dabingu a jeho záludnostech, taktéž za ochotu nás navštívit, i když měla celý víkend nabitý program, a za odpovědi na naše zvědavé otázky.

The Overmare Studios – našim tradičním hostům za účast v hojném počtu, za panel o aktuálním dění ve hře Ashes of Equestria, kterého se zhostili AdamJ, Ansis, Hamish a Robert, za pohled do zákulisí i hudbu, která hru provází nejen ve hře samotné.

Exiled Game Team – za panel, ve kterém Misiek, Eljonek a Slaaneshi představili hru Starved for Light a za odpovědi na kupu otázek, které před ně návštěvníci postavili.

Perrydotto – za tradičně skvěle provedenou aukční show na závěr celé Czequestrie a za neuvěřitelnou výdrž až za hranice plánovaného konce programu.

Díky všem hudebníkům za sobotní party!

ILLUMNATION – našim tradičním hostům v novém hávu za koncert plný emotivní hudby na pomezí světla a tmy.

Prince Whateverer – za živé heavy metalové vystoupení, kterého se mnozí návštěvníci nemohli dočkat ani dostatečně nabažit.

DJ Delt∆ – za závěrečnou taneční party, která patřičně rozhýbala nejen účastníky, ale i obložení budovy a (jak nám tradičně sdělila policie) i žluč neznámého obyvatele.

Díky všem přispěvatelům a přednášejícím!

Malte279 – za přednášku o netradičních formách umění v brony komunitě a hlavně za workshop kreslení křídami venku v parku, který mohli obdivovat i mnozí kolemjdoucí.

Kler a Daseh – za uspořádání a moderování MLP kvízu a za MLP cosplay workshop s unikátní příležitostí vyzkoušet si základy tvoření vlastního kostýmu.

Wrii – za přednášku o MLP cosplayi, na které ukázala tipy odkud začít, a přiblížila, o čem všem cosplay vlastně je.

PlushieCon – za organizaci prvního velkého conu pro plyšáky všech velikostí a tvarů inspirované MLP:FiM na Czequestrii.

Táňa Marková – za dokumentární film o kněžně Libuši, jednou z jejíchž podob je i naše Libuše – pony maskot Prahy i Czequestrie samotné.

Light – za uspořádání workshopů o kreslení a soutěže ve zdobení košíčků alias cupcakes.

Paint Swirl – za úvodní video Czequestrie, které ukazuje, že připravit con není o moc lehčí, než postavit egyptskou pyramidu 🙂

DSC graphics – za závěrečné komiksové video k letošní Czequestrii „Noc v Národním muzeu“ s Libuší v hlavní roli.

Díky všem, kteří se přičinili o přípravu a uskutečnění Czequestrie!

Melgarh – za organizaci sobotní party, ať už šlo zápůjčku nejen hudebního vybavení, přípravu techniky na místě, nebo o domlouvání návštěv hudebníků. Taktéž za pozvánky a organizaci návštěv komunitních hostů, panel s Elley Ray a za laser show na party, která byla zcela v jeho režii. V neposlední řadě též díky za pomoc s organizací baru, My Little Rockband, zpracování kontrolního výsledku aukce, všeobecné připomínky k organizaci, grafice a za pomoc s naléhavými úkoly, když bylo potřeba – věřte nebo ne, ale pomoc v pravou chvíli byla občas velmi potřeba. Díky rovněž za pomoc při PR.

Tom0147 – za organizaci LARPu: od vymýšlení příběhu, plánování trasy, nákup a přepravy materiálu, přes přípravu a tisk podkladů, jakožto i kompletaci, instruktáž pro NPC a samotné zahájení celé akce na Palackého náměstí, až po závěrečné stanoviště a vyhodnocení celé hry během sobotního programu. Taktéž díky za organizaci vstupu, podpisovou akci, korektury textů a pomoc s přípravou baru v prvním patře – díky němu jsme si všichni mohli vychutnat nejlepší cider v okolí.

Antošík – za veškerou organizaci prodejců a vystavovatelů, od přihlášek přes plánování až po řešení problémů na místě, také za výdeje merche účastníkům, výzdobu místa konání a asistenci při podpisové akci. V neposlední řadě za cenné rady, co se právních záležitostí týče – ač to někomu může připadat nadbytečné, přijatelná a srozumitelně napsaná pravidla nám kryjí záda a díky tomu můžeme všichni klidněji spát.

Wander Fox – za veškerou organizaci práce týmu grafiků, díky které jsme letos pracovali mnohem efektivněji, za objednávky a přepravu merche pro crowdfunding, přípravu, sestavení a provoz DDR Trotmania, pomoc při přepravě lidí i materiálu a také za přípravu conguide s téměř nekonečnou trpělivostí. V neposlední řadě díky za ztvárnění Libuše přímo na Czequestrii – takže pokud jste netušili, kdo se skrývá za pony Libuší v životní velikosti, která se objevila mezi účastníky, teď už víte 🙂

Latteller – za organizaci dopravy hostů a materiálu na místo konání a zpět, kterou mnohokráte zařídil osobně, za organizaci sobotní cosplay show společně s Hagurou a panel s Petrou Hobzovou.

pipa943 a Pajzl – za organizaci dobrovolníků, od jejich náboru, přes komunikaci, plánování směn a samotný dozor na akci, aby vše probíhalo, jak má, a lidé byli ve správný čas na správném místě.

Jakluk a AutumnBreezee – za organizaci dobročinné aukce, která je jednou z nejnáročnějších událostí na Czequestrii: od přípravy materiálu, přes přebírání předmětů na místě a plánování samotného provedení, až po závěrečné vyúčtování. Jaklukovi též patří zásluha za organizaci vstupu na akci a kontrolu výdeje vstupenek.

Frolda – za pozvánky pro CZ/SK dabéry a veškerou organizaci kolem jejich návštěv, jakožto i za přípravu a průběh vystoupení Elley Ray a Petry Hobzové. Rovněž za moderování cosplay show, zahájení úvodní ceremonie a taktéž za pomoc, kdykoliv to bylo potřeba.

Vojta (tydlitele) a d’Artagnan – za zajištění, zapůjčení i provoz veškeré audiotechniky v hlavním sále po celou dobu Czequestrie: od její přípravy, která zabrala několik hodin, její správné nastavení a přizpůsobení podle potřeby až po pořizování audiozáznamů, stálý dozor nad provozem a cenné rady týkající se ozvučení i reprodukce.

Fang – za zajištění hardware, přípravu a provoz datové sítě včetně přípojky do Internetu na místě, rovněž za zajištění, přípravu a provoz videotechniky pro livestream a záznam programu z hlavního sálu a za skvělé zpracování veškerých audiovizuálních záznamů z Czequestrie, takže si díky němu každý může snadno připomenout, jak vlastně probíhala. Taktéž díky za pomoc při PR a komunikaci s oficiálními fotografy akce.

Spirittis a Dex – za celodenní natáčení v hlavním sále a asistenci při programu, kdykoliv to bylo potřeba. Dexovi též patří velké díky za zajištění My Little Karaoke.

Cwossie – za gramatické korektury většiny textů v češtině i angličtině, ať už šlo o PR oznámení, texty pro web, LARP, conguide či toto poděkování. Taktéž díky za pomoc se samotným PR a morální podporu, kdykoliv to bylo potřeba.

Claymon – za stylovou přepravu především VIP a komunitních hostů nejen mezi hotelem a místem konání. Rovněž za pomoc s čímkoliv na místě bylo potřeba, kdykoliv si to situace vyžádala.

Nephalla – za organizaci workshopů a za napečení košíčků (cupcakes) pro soutěž v jejich zdobení.

Xsoft – za tradičně netradiční zábavu v podobě simulátorů organizace Czequestrie pro všechny, kteří by si chtěli vyzkoušet organizaci MLP conu, za interaktivní volební systém průchodem dveří a ještě netradičnější výzdobu toalet v prvním patře. Právě takové neotřelé a trochu bláznivé počiny dávají celé akci jedinečný neformální nádech.

Všem grafikům a grafičkám, díky kterým je Czequestrie mnohem barevnější a vyzdobenější!
WanderFox – za vedení týmu grafiků, design lanyardů a jmenovek pro všechny typy vstupenek, grafickou úpravu a kompletaci conguide, přípravu podkladů pro tisk, designy roll-upů, osušky a mince pro crowdfunding, doprovodnou grafiku pro livestream a též za digitalizaci mnoha grafických návrhů.
Dyonys
– za design placky a plakátu pro vstupenky Senator, hrnečku pro crowdfunding a designech pro conguide.
Cwossie – za design placky pro crowdfunding a tašky na merch.
Light – za design placky pro vstupenky Patrician, návrh designu 3D figurky Libuše a OC pro hosty, taktéž za pozadí pro livestream.
MesuYoru – za design jmenovek pro všechny typy vstupenek, plakátu i mince pro crowdfunding a za design trička, který byl následně použit i jako logo akce nebo motiv pro crowdfunding sklenici.
Melgarh – za design cedulí a plakátů na výzdobu, idle pozadí na obrazovce v hlavním sále a hlavně neocenitelnou pomoc při vektorizaci mnoha grafických předloh.
Antošík – za pomoc při přípravě conguide.
SteveLynx – za design 3D figurky Libuše pro vstupenky Senator.
Patch’n’Paw – za grafiku pro OC VIP hosta.
Pixelkitties – za design podpisových karet pro hosty.

 

Všem, kteří se podíleli na LARPu!
Tom0147 – za celkovou organizaci pátečního LARPu.
Hankha, Jakluk a Melgarh – za cennou pomoc při plánování.
Cwossie – za všechny rychlé korektury textů.
Frolda – za ještě rychlejší překlady.
Aldar, Hankha, Jakluk, Bilbo1, Kocickazuzik a Houpe – za kompletaci materiálů pro účastníky, v organizátorském žargonu nazývané “pytlování”.
Vojta (tydlitele) – za zapůjčení, dovoz a obsluhu ozvučení na úvodním stanovišti LARPu.

Všem NPCčkám na LARPu! (v pořadí trasy)
Michal, JaklukHankha (vědci, kteří mají rádi knihy), Alkel (knihovník), Pidi (Diamond Dog), Light (Siréna), Cwossie (Harpyje), Frolda (Říman), Kája (Satyr), Eliška (Medusa) a Peťa (Starlight Glimmer).

 

Veškerému osazenstvu baru/bufetu vedle hlavního sálu!
Hankha – za celkovou organizaci baru/bufetu, včetně nákupů, plánování a obsluhy na místě, dále všem pomocníkům během příprav i na místě!

“Chtěla bych vyzdvihnout to úžasné množství úsilí, které osazenstvo baru vynaložilo na přípravu bufetu a na jeho efektivní provoz během akce! Všichni strávili ve službě téměř celý con a obsluhovali všechny s vřelým úsměvem a radostí. A kromě toho mě chránili před vyčerpáním svou prací přesčas. Jmenovitě díky Ithill, Peťka a Pidi za náročnou práci v kuchyni, AutumnBreezeEliška za obsluhu hladových i žíznivých účastníků na baru, Jakluk a Claymon za pomoc se zásobováním, QjmasterCz a DragonsCZ za pomoc při stěhování těžkých věcí v brzkých ranních hodinách, Kája za navigaci autem skrze Prahu a pomoc s obstaráním pípy na Kofolu, Tom0147 za zapůjčení kvalitního kávovaru a mlýnku a také za zařízení i naskladnění kávy a cideru, Melgarh za cenné rady ohledně nápojů a všem, kteří pomohli, když bylo potřeba.
V neposlední řadě bych ráda poděkovala Core Teamu Czequestrie, protože bez nich by bufet nebyl možný. Doufám, že se brzy uvidíme na nějakém setkání!
— Hankha

Osazenstvu čajovny v prvním patře!
Nephalla a její pomocník – za organizaci čajovny, vybavení, místo k posezení a spousty druhů výtečného čaje pro všechny účastníky.

 

Celému týmu dobrovolníků / staffáků na místě conu!
Hlídačům u vchodu a strážcům celé Czequestrie – DragonsCZ, Pajzl, QjmasterCz, Flaiminghelke a MattKa
Šatnářům střežícím osobní věci účastníků – Aya Yai, Quint t. W., Bori, Aldar, MrMaidx, Anemonis a MikeTwike
Dozoru u Workshopů (tvoříme s poníky) – Ruushii, Light, Stjonal a Blossom
Dozoru u My Little Karaoke (zpíváme s poníky) – Bilbo1, Houpe, Meow a Rainbow Derpy
Dozoru u DDR Trotmanie (skáčeme a tancujeme s poníky) – Krajkhour, Wander Fox, Fun1k a Kočičkazuzik
Dozoru u My Little Rockband (hrajeme v kapele s poníky) – Wailord, Iluzon, Basillix a Wander Fox
Prodejcům a výdejcům vstupenek a věcí s conem spojených – Sc@lix, FrosterDune, IzV, Light Bulb, Bilbo1, Ruushii a FOXI
Medikům vždy připraveným postarat se o zdraví účastníků a organizátorů – Rini

Fotografům, kteří zachytili celou akci zblízka i z dálky!
BlueStorm a _TK_ – za fotky zachycující atmosféru i účastníky, a to jak na LARPu, tak během celého víkendu!

Natáčecímu a dokumentačnímu týmu!
Honzdir a jeho doprovod – za dokumentaci víkendové akce, rozhovory s hosty a účastníky v zajímavých momentech. Těšíme se na reportáž!

Nakladatelství CREW!
Za první oficiální MLP:FiM komiksy přeložené do češtiny, PR spolupráci a také velké díky za komiksy věnované jako ceny do soutěží!

Prodejcům/vendorům a vystavovatelům!
Tyroplushies, Loneless, Schimy, Red’s Pocket Ponies, Burgunzik, Waffle Wishes, Torben Goldmunds Art ‘n’ Prints, U Spikeova ocásku, Mangamaus, Ady a Ratlovera, Segraece, Light, Wintre Arts, PiriPaints, FerraCraft a Валерия Галанова za spoustu fantastického merche, kterým nás všechny zásobili a/nebo předvedli svá díla a činnosti s poníky související!

 

správci Davidu Sekerkovi a zaměstnancům KD Krakov – za ochotu a podporu, kdykoliv jsme požádali o pomoc, či změnu v plánovaném rozvrhu.

mé přítelkyni Madeleine, jakožto i blízkým všech organizátorů Czequestrie, kteří to s námi vydrželi až do konce – za pevné nervy a trpělivost s námi za poslední více než půlrok, kdy jsme je někdy více, jindy méně, kvůli Czequestrii zanedbávali.

Lauren FaustBonnie Zacherle a celému MLP:FiM týmu za seriály, filmy, komiksy… a celý fenomén MLP, který dokázal překlenout všechny překážky i vzdálenosti, inspiroval milióny lidí po celém světě a nakonec některé z nás dovedl až do Prahy na Czequestrii 2019. Děkujeme a nezapomínáme, že tohle všechno se stalo i díky vám!

A ještě jednou díky všem dorazivším návštěvníkům! Bez vás by Czequestrie nebyla možná – tímto vám děkuji jménem všech, kteří se podíleli na přípravách a těším se na viděnou na brony setkáních či MLP conech!

– Jaroslav “Jamis” Haken –
hlavní organizátor Czequestrie 2019