Poděkování (2017)

Czequestria 2017 - společná fotka; autor: Michy
Společná fotka, Czequestria 2017; foto: Michy

Czequestria 2017 – potřetí spojujeme své síly a vzdor všem překážkám uskutečňujeme společný sen a vytoužený cíl!

Když před dvěma lety padl na závěrečné ceremonii smělý slib, že další Czequestria se uskuteční za dva roky, někteří byli zklamaní, jiní nevěřili, že se tak opravdu stane – vždyť kolik conů už podobným způsobem skončilo? Po začátku organizace v roce 2013 a bouřlivých letech 2014 a 2015 by nebylo divu. Tak či onak, odpočinek byl více než potřeba. Slib však trval a s ním i naděje.

Jednu věc upřít nelze: za ony dva roky se změnilo mnohé. Někteří odešli, další přibyli. Ale i když nic nevydrží stále stejné, změna samotná ještě neznamená konec. Po dvou letech s potěšením konstatuji, že odpočinek nám velmi prospěl a připravil nás na letošní události, které přinesly nejedno překvapení a rozhodně se zařadí mezi ty nezapomenutelné!

Navzdory vleklým frázím lze to nejdůležitější říci velmi jednoduše:

Díky!

Tímto děkuji všem, kteří se o letošní Czequestrii zasloužili! Ač celý con může vypadat jako dílo pár jedinců, jde o tým desítek lidí, kde každý přispívá svým kouskem k dosažení společného cíle.

Tedy až se příště budete ohlížet nazpět, nezapomeňte si připomenout, že i vaše úsilí přispělo k tomu, že se letošní Czequestrie stala zatím nejúspěšnější ve své tříleté historii. A mne je ctí, že jsem se mohl stát součásti toho všeho společně s vámi!

 

Díky všem hostům za účast a za 20% cooler atmosféru!

M. A. Larson – za přednášku o tvorbě scénáře na konkrétních příkladech, která všem návštěvníkům přiblížila, jak vlastně epizody seriálu vznikají a ochotu udělat přednášku po Skype, když  nakonec nemohl dorazit osobně. A také za to, že se po letech účastnil jako host na akci, k jejíž organizaci nás před lety sám povzbudil.

Lenka Debnárová – první návštěvě ze světa slovenského dabingu na Czequestrii děkujeme za pohled na práci těch, kteří propůjčují svůj hlas našim oblíbeným postavám a ochotné odpovědi na všechny naše všetečné otázky, nejen ohledně toho, jaké to je dabovat Pinkie Pie ve slovenštině.

Radka Stupková – „hostu s překvapením“ za ochotu zúčastnit se do poslední chvíle. Bohužel návštěva kvůli pracovním povinnostem tentokráte nevyšla. Těšíme se tedy na Twlight Sparkle v českém dabingu někdy příště!

The Overmare Studios – našim tradičním hostům a přátelům za panel o novinkách z dlouho očekávané hry Ashes of Equestria (na motivy Fallout: Equestria) a za přízeň, kterou nám už léta zachovávají.

Deathpwny – za panel o 3D grafice, který mnohým přiblížil, jak vlastně vznikají modely poníků v prostoru, který má na rozdíl od toho seriálového o rozměr navíc.

SweetieBot projekt – za představení projektu poníka-robota nejen v průběhu panelu, ale také na stánku po celou dobu conu, kdy se každý mohl přesvědčit, co všechno SweetieBot po několikaletém vývoji dovede.

GrayDay – za panel o tvorbě komixů a za ochotu přednášet i po Skype. Příště se budeme těšit třeba osobně!

Promo Animation Team – za promovideo k letošní Czequestrii, které si návštěvníci oblíbili stejně jako v letech minulých a za panel o tom, co všechno obnáší takovou animaci vytvořit.

Perydotto – za úžasné zakončení Czequestrie v podobě tradiční charitativní aukce, která letos nejenže vybrala rekordní množství prostředků, ale dokázala, že pokud jde o podporu dobré věci, dokáží se spojit i jinak zdánlivě nesourodé skupiny bronies.

 

Díky všem hudebníkům na sobotní party!

Przewalski’s Ponies – za známé i nové melodie, které vždy navodí dobrou náladu na začátek party.

The Wasteland Wailers – za hudbu rozličných žánrů na party k tanci i poslechu.

DJ FrozenSound – za party muziku, z níž málem opadalo obložení budovy, kde se Czequestrie konala

DJ Joël aka Delta – za hudební show na závěr prvního dne conu, ze které se málokomu chtělo odejít domů.

 

Díky všem, kteří se přičinili o přípravu a uskutečnění Czequestrie!

Melgarhovi – za grafické návrhy mnoha věcí na Czequestrii viděných, rollupy, conguide, sestavení programu, za přípravu party a věcí s ní souvisejících, plus všemožné i nemožné zařizování na místě, moderování, nákupy, zapůjčení a zajištění techniky včetně její přepravy, laser show… a spoustu dalších věcí, na které jsem už zapomněl, protože jich za poslední půlrok bylo vážně hodně!  Organizační skill a zkušenosti z minulých let byly znát více než kdykoliv předtím, a tak i jeden speciální osobní dík, za celkové velmi znatelné snížení hladiny stresu a zjednodušení některých organizačních postupů. Má můj obdiv taktéž díky tomu, že většinu věcí zvládal organizovat na dálku ze svého nového působiště v Londýně.

Tom0147 – za námět, scénář, přípravu, veškerou koordinaci, zaškolení NPC a vůbec všeho, co nějak souvisí s pátečním LARPem – ať už šlo o příběh, plánování trasy, přípravy materiálů, to vše je jeho dílo, kterému věnoval ohromné množství času i energie. Taktéž za lístkový a crowdfundingový systém, který postavil v podstatě od nuly. Za organizaci u vstupu na samotný con, zajištění EET, nápad s barem na poslední chvíli, když původní plán nevyšel a jistě další věci, co jsem taktéž stihl zapomenout, neb se měsíce před Czequestrií rozhodně nenudil.

Antošíkovi – za komunikaci s komunitními hosty, prodejci a vystavovateli, za design plakátu pro crowdfunding a za bezplatnou právní poradnu, která se nám hodila více, než jsme čekali. Mé osobní díky za občasnou bezděčnou morální podporu, která mi mnohokráte pomohla.

Pajzlovi – za organizaci staffu, bdělý bezpečnostní dozor nad celým conem a cenné rady ohledně účtování, protože účetnictví celé akce i spolku samotného padá na hrb právě jemu.

WanderFoxovi – za neúnavné shánění hostů z řad českých dabérů, za dopravu kdykoliv a kamkoliv bylo před, během i bezprostředně po Czequestrii potřeba a také za mnohá grafická díla. Za vytrvalost, kterou mnohokráte prokázal, když se úkoly ukázaly mnohem složitější, než se zdálo, ale přesto je dotáhl do konce.

Lattellerovi – za komunikaci a přípravu návštěvy hosta ze Slovenska, přípravu a organizaci cosplay přehlídky, moderování panelů a také, že jeho závěrečný akt zařadil pro všechny tuto Czequestrii do kategorie „nezapomenutelné“.

Pidimu – za výpomoc na místě, kdykoliv a kdekoliv to bylo potřeba. Ať už šlo o organizaci, pomoc s moderováním, nebo odnos věcí z místa na místo. Vždy se ochotně ujal jakékoliv věci, kterou bylo potřeba udělat, ať to bylo cokoliv.

Kájovi a AutumnBreezeemu – za vše související s charitativní aukcí. Od byrokratické přípravy měsíce před Czequestrií, papírování vůči úřadům, organizaci sběru předmětů a tvorbu přehledu pro samotnou aukci. A hlavně za zajištění hladkého průběhu, ukázek předmětů a závěrečné vyúčtování. To vše byl velký kus dobře odvedené práce, za kterou děkuji nejen já – jistě potěšila i příjemce vybrané částky.

Vojtovi (tydlitele) a d’Artagnanovi – za zapůjčení většiny audio vybavení, zvukařské zajištění celé akce od panelů až po nazvučení kapel na večerní party a také za zajištění transportu velké části vybavení na místo conu a zpět. Za všechen čas při přípravě, která umožnila con, party i některé aktivity a trpělivost při řešení potíží i dohadech o tom, jak co nazvučit.

Nephalle, light a Dyonys – za přípravu a veškerou organizaci workshopů po celou dobu Czequestrie. Ať už šlo o cupcakes, vystřihovánky, zdobení podkov, nebo blindbag figurek. Workshopy tvoří nedílnou součást conu, byť nejsou vidět tolik, jako jiné části programu – v tom všem shonu poskytují uvolněnou atmosféru a oázu klidu, právě díky vám!

Fangovi – za zapůjčení technického vybavení, zajištění pokrytí místa Wi-Fi signálem a síťovou konektivitu pro veškeré aktivity na conu. Rovněž díky za zajištění video techniky pro Skype hovor a za videozáznamy panelů i Czequestrie samotné. V neposlední řadě též za administraci twitteru @Czequestria a pomoc s webovými stránkami.

Claymonovi – za přepravu vybavení nejen z a na Czequestrii, ale také do půjčoven a na další místa, vždy když bylo potřeba. Též za dopravu hostů, nákupy potřebného vybavení během conu ve všechny možné (často i nemožné) časy a za ochotnou výpomoc všeho druhu.

pipa943 – za pomoc při přípravě a organizaci staffu – ať už šlo o  tvorbu rozpisů, organizaci nebo zajištění potřebných změn přímo na místě. Také za dohled nad průběhem střídání služeb po celou dobu conu.

xsoftovi – za zapůjčení hardware, hudební hry a netradiční výzdobu na mnoha místech conu včetně nečekaných míst, taktéž za hru “posbírej všechny poníky” se skenováním QR kódů o ceny, na které jistě nikdo z výherců nezapomene a technické i organizační rady, ještě než Czequestrie začala. Můj obrovský dík za morální podporu během měsíců před conem!

Tuxíkovi – za křest a prezentaci Sborníku 2015-2016, tedy těch nejlepších literárních děl z per CZ/SK bronies.

 

Všem grafikům a grafičkám, díky kterým je Czequestrie mnohem barevnější a vyzdobenější!
Aya Yai – za úžasný design Libuše, grafický návrh trička letošního conu a nekonečnou trpělivost s našimi požadavky na úpravy designů.
Cwossie – za OC pro naše hosty, přední stranu Conguide a další grafické práce. Též díky za administraci Twitter účtu @MissLibussa, nejen po dobu conu a četné gramatické korektury, včetně oprav tohoto textu.
WanderFox – za plakát Czequestrie, design placek a také vstupenek od Standard Gateway až po Royal Route. Taktéž za kompletní návrh grafiky webu czequestria.cz.
Melgarh – za grafickou úpravu, sazbu a veškeré úpravy conguide. Taktéž za úpravy designů všeho druhu, kdykoliv bylo potřeba.
Dyonys – za design hrnečku pro crowdfunding.

 

Všem, kteří se podíleli na LARPu!
Tom0147 jakožto autorovi libreta, trasy a vrchnímu organizátorovi celé této události. Za zajištění místa, techniky i lidí, díky čemuž se letošní LARP stal dalším úspěšným ročníkem této události pod jeho vedením.

Za překlady textů si zaslouží díky pipa Frolda. Dále  Hankha, JaklukKája, Vojta aka tydlitele za pomoc s přípravou tištěných materiálů pro účastníky, a v neposlední řadě dík i Jaklukovi za SQL hotline téměř 24/7 a rovněž parťákovi v autě, Michymu.

Všem, NPCčkám na LARPu!
pipa (Twilight Sparkle), Frolda (Rarity), Jakluk (Rainbow Dash), Eli (Fluttershy), Cwossie (Applejack), Alkel (Pinkie Pie), Hankha (Cheerilee), Lattellerr (Maud Pie), Vojta aka tydlitele (Scootaloo), pidi (Zecora), Dex (Applebloom).

 

Veškerému osazenstvu baru/bufetu v prvním patře!
Hankha, Jakluk a Eli  – díky za převzetí patronátu nad občerstvením pro všechny hladové krky a organizaci všeho, co se občerstvení na baru týkalo: od nákupu věcí, obsluhu, až po zajištění techniky a řešení problémů. Zásobování kávou, jídlem a občasným zákuskem udrželo na nohou celý organizátorský tým.

Za jakoukoliv potřebnou výpomoc na místě patří poděkování především Kájovi a Ithil. Za drinky na baru ve všech podobách a chutích po celý večer mají naše díky Moontune a SleepyPony – chutnalo určitě nejen mne!

 

Celému staffu na místě conu!
Ostraze a dohledu nad pořádkem na Czequestrii – DragonsCZ, QjmasterCZAutumnbreeze, jensy007, sirMichael, Krajkhour
Šatnářům střežícím osobní věci účastníků – Aya Yay, Quint-t-W, Ruushii, Tadashi, Icazo, Hankha, Anemonis
Dozoru u My Little Karaoke (zpíváme s poníky) – Fun1k, Rainbow Derpy, Mňau, houpe, sc@lix, IzV
Dozoru u DDR Trotmanie (skáčeme a tancujeme s poníky) – Krajkhour, WD, Dex, Flaiming, Mňau
Dozoru u My Little Rockband (hrajeme v kapele s poníky) – Frolda, Anemonis, MattK, Kaja, sc@lix
Dozoru u VR (překračujeme digitální hranici… za poníky) – Flaiming, MrMaidx, IzV, RainbowDerpy
Prodejcům a výdejcům všech věcí z Czequestrii spojených – HungZ, Flaiming, Antošík
Medikům vždy připraveným postarat se o zdraví účastníků a organizátorů – sirMichael, Autumnbreeze

Natáčecímu a dokumentačnímu štábu z EP!C TV!
Honzdir (kamera, střih), Mathy (kamera) a Verča (reportérka) – díky za natáčení na místě. Těšíme se na záznam z akce!

Prodejcům/vendorům a vystavovatelům!
Cally, Red’s Pocket Ponies, U Spikeova ocásku, MANAD, D’n’A, Miya, Schimy, Squishy Cuddle, Bacci/GingerAdy/LocalScum, TyroPlushies, Torben Goltmunds Art ‘n’ Prints, Promo animation team, Perry, Telofy, SteveLynx, DeathPwny, Facepainting, Sweetiebot, ManicSculptor, Antosheek za spoustu fantastického merche, kterým nás všechny zásobili a/nebo předvedli svá díla a činnosti s poníky související!

 

správci Davidu Sekerkovi a zaměstnancům KD Krakov – za ochotu a podporu, kdykoliv jsme požádali o pomoc, či změnu v plánovaném rozvrhu

mé přítelkyni Madeleine, jakožto i blízkým všech organizátorů Czequestrie, kteří to s námi vydrželi až do konce – za pevné nervy a trpělivost s námi za poslední půlrok, kdy jsme je někdy více, někdy méně, kvůli Czequestrii zanedbávali

Lauren Faust a Bonnie Zacherle za fenomén MLP a seriál, který dokázal překlenout všechny překážky i vzdálenosti, inspiroval milióny lidí po celém světě a nakonec některé z nás dovedl až do Prahy na Czequestrii 2017. Děkujeme a nezapomínáme, že tohle všechno se stalo i díky vám!

A samozřejmě díky všem dorazivším návštěvníkům! Bez vás by Czequestrie nebyla možná – tímto vám děkuji jménem všech, kteří se podíleli na přípravách a těším na setkání kdekoliv na brony setkáních či MLP conech!

– Jaroslav “Jamis” Haken –
hlavní organizátor Czequestrie 2017