LARP

Již tradičně pro vás v pá2015-05-11 19.34.23tek před conem chystáme orientační hru. Jak to bude vypadat? Na co se můžete těšit? Co zažijete a uvidíte? Čtěte dál!

Zkratka LARP znamená v angličtině “Live Action Role Play”, volně přeloženo do češtiny znamená vžití se do role v rámci příběhu konajícího se v nějakém místě. V našem případě se vžijete do role Sunset Shimmer která má momentálně problémy s přátelstvím a vy se jí pokusíte pomoci. K tomu se musíte odlepit z domova a jít ven.

Hra se bude odehrávat následovně: Všichni se sejdeme v pátek ráno, což znamená zhruba v 10 hodin dopoledne a předem určeném místě v Praze. Nebojte se, místo bude oznámeno včas a nebude žádný problém dostat se na něj veřejnou dopravou. Následně budete rozděleni do týmů, které se budou snažit vyřešit kamarádský problém Sunset Shimmer. Cílem je abyste si našli nové kamarády a cítili se, alespoň na jeden den, jako poníci v Equestrii. Čeká na vás spousta úkolů a překážek, které díky vašemu přátelství hravě překonáte.

Úkoly se budou odehrávat na jednotlivých stanovištích, kde na vás budou čekat naši NPC (Non/Neutra Player Character), kteří vám vše vysvětlí a případně pomohou. Tak že to znamená, že náš LARP je vlastně poníkovské RPG! Venku v Praze, kde na vás čekají krásy našeho velkoměsta!

No nezní to skvěle? Doufáme že ano! Pokud jste zvolil při nákupu že se nezúčastníte LARPu a změnili jste názor, žádný problém: prostě nám jen pošlete email na info@czskbronies.cz a my vám změníme účast na LARPu na “Ano”.

A ještě jedna věc na závěr. Pokud jste se zúčastnili našich předchozích LARPů neočekávejte že tento bude úplně stejný. Tento rok se nebudete procházet tolik městem jako dříve, ale budete se muset daleko více vžit do své role poníka. Uvidíme se na začátku!

Často kladené dotazy

Otázka: Jak dlouho LARP trvá a jak dlouhá je jeho trasa?
Odpověď: Když jsme zmínili odlepení se z domova a chození venku, měli jsme na mysli pohyb a průzkum. Hra bude trvat přesně tak dlouho jak vám bude libo – např. můžete odstartovat v 10 hodin dopoledne a skončit ve dvě, nebo ve čtyři odpoledne. Dle libosti, je to na vás! Měli byste být schopni ujít alespoň 4,5 km v kuse během hraní. Ale ty nejaktivnější týmy mohou nachodit klidně dvojnásobek. Je čistě na vás, jak si cestu uzpůsobíte.

Otázka: Co všechno potřebuji vědět? Co když mé znalosti o seriálu a postavách nejsou perfektní?
Odpověď: Chcete-li si LARP užít, měli byste být obeznámeni s hlavními postavami “My Little Pony: Friendship is Magic” a “Equestria Girls”. Ale nebojte se, nemusíte být zarytým fanouškem ani chodící knihovnou! 🙂

Otázka: Potřebuji na tento LARP cosplay?
Odpověď: Ne. Jste tím, čím chcete být, takže jediné, co potřebujete, je vžít se do role postavy ze seriálu či filmu.

Otázka: Nikdy jsem nebyl na LARPu. Nebude to pro mě příliš těžké?
Odpověď: Ne. Tento LARP je připraven jako zábava pro každého, ne jako soutěž pro náruživé hráče. Hrou budete postupovat v malých skupinkách a příběh s úkoly je vhodný i pro začátečníky, takže i kdyby se jednalo o váš první LARP, nemusíte mít obavy.