„LARP“

LARP 2015 - řeka a mosty

Tři mušketýři, tři sudičky, tříhlaví draci… a co třeba třídenní con? Tradiční program se, jako vždy, odehraje přes víkend, ale nudit se nebudete ani v pátek! Již tradičně pro vás chystáme orientační hru. RPG. „LARP“. Říkejte tomu jakkoli, ale na den se vžijete do role poníků. Jak to ale bude vypadat? Na co se můžete těšit? Co zažijete a uvidíte? Čtěte dál! A připravte se na to, že během pár týdnů ohlásíme téma pátečního programu 🙂

Těšíte se? Supr! Pátečnímu programu často říkáme LARP, nejedná se však o LARP v pravém slova smyslu. Tahle zkratka znamená v angličtině “Live Action Role Play”, volně přeloženo do češtiny znamená vžití se do role v rámci příběhu konajícího se v nějakém místě. V našem případě se vžijete do role poníků někde v Eqeustrii. Kde přesně? V Canterlotu, Ponyville, nebo snad v Bridlewood? Kdo ví! Díky magii vypravěčství (a samozřejmě přátelství) si užijete jak průzkum Equestrie, tak Prahy.

O čem to bude?

Cílem je, abyste si našli nové kamarády a cítili se, alespoň na jeden den, jako poníci.  Čeká na vás spousta úkolů a překážek, které ale díky vašemu přátelství hravě překonáte. Snad. Úkoly se budou odehrávat na jednotlivých stanovištích, kde na vás budou čekat naši NPC (Non Player Character – postavy, které se neúčastní jako hráči), kteří vám vše vysvětlí a případně pomohou. Takže to znamená, že náš „LARP“ je vlastně poníkovské RPG! Venku v Praze, kde na vás čekají krásy našeho hlavního města! Jak jsme říkali, nejedná se tedy o LARP v pravém slova smyslu. Spíš nahradíte brýle pro virtuální realitu… no poníkovskou realitou 🙂

No nezní to skvěle? Doufáme že ano! Pokud jste zvolili při nákupu, že se nezúčastníte „LARPu“ a změnili jste názor, žádný problém: prostě nám jen pošlete email na info@czskbronies.cz.

Co z toho všeho plyne? tl;dr? Projdete se různými částmi Prahy a budete si u toho připadat jako poníci. Zeleně na pastvu bude dost.

Základní informace o „LARPu“

Kdy začínáme: pátek 23. 8. 2024, dopoledne (nejspíš mezi desátou a jedenáctou)
Kde se sejdeme: uvidíme, bude to v dosahu MHD
Kdy skončíme: nejspíše nejpozději v 19:00 (ale skončit můžete výrazně dříve, vizte Často kladené dotazy níže)
Bude after-party? Uvidíme.

Před účastí rovněž nezapomeňte pečlivě pročíst následující Instrukce a podrobnosti!

Pro úplnější přehled a hladký průběh se určitě budou hodit odpovědi na Často kladené dotazy na konci této stránky

Instrukce a podrobnosti

Co všechno si vzít s sebou
Doporučujeme, abyste se zabalili stejně, jako kdybyste jeli na jednodenní výlet z města na venkov. To znamená pohodlné boty na chození, dostatek vody na jeden den (po cestě ale bude limitovaná možnost nákupu), nějaké jídlo, jízdenku na MHD (vizte poslední odstavec)… kromě toho si prosím přineste vaši vstupenku (vytištěnou, nebo na zobrazenou na displeji mobilního zařízení) a propisku. Minimálně jeden člověk v týmu bude potřebovat mobilní zařízení (telefon, či tablet) s mobilním připojením k Internetu a chatovací aplikací Discord, skrze kterou bude probíhat komunikace během hry.

Prosím zkontrolujte také předpověď počasí. Celý „LARP“ se koná venku, v případě deště si nezapomeňte zabalit deštník či pláštěnku. Na startovní lokaci budeme mít za menší poplatek limitované množství pláštěnek, ovšem rozhodně jich nebude dost pro všechny. Ani pro každého druhého.

Jak se dostat na místo srazu
Bude doplněno. Více informací o pražské MHD naleznete v sekci Doprava.

Časový plán a jak dlouho bude hra trvat
Sejdeme se v daný čas, povíme si nějaké informace a poté začne registrace. Budete rozděleni do týmů, ale pokud si chcete užít „LARP“ se svými přáteli, můžete přijít ve skupinách až o třech lidech a budete spojeni s další skupinkou. Nebudeme tak od sebe trhat kamarády/páry. (Ale tři je maximum, jelikož “three is not just a crowd, three is a team”.)

NPC (herní postavy) nejspíš půjdou domů v 19:00 (nebo poté co je navštíví poslední tým). Kromě toho si můžete hru natáhnout tak, jak jen chcete. Součástí bude hlavní úkolová linie a dále dobrovolné vedlejší úkoly, díky kterým můžete získat herní čas navíc. Můžete být vážně hodně rychlí. Ale proč byste to dělali? Není kam spěchat!

Často kladené dotazy

Jak dlouho „LARP“ trvá a jak dlouhá je jeho trasa?
Když jsme zmínili chození venku, měli jsme na mysli pohyb a průzkum. Hra bude trvat přesně tak dlouho jak vám bude libo – např. můžete skončit ve dvě, nebo ve čtyři odpoledne. Dle libosti, je to na vás! Měli byste být schopni ujít alespoň 5 km v kuse během hraní. Většina poníků se ale do hry zabere a nachodí víc a ty nejaktivnější týmy mohou nachodit klidně trojnásobek. Je čistě na vás, jak si cestu uzpůsobíte.

Co všechno potřebuji vědět? Co když mé znalosti o seriálu a postavách nejsou perfektní?
Chcete-li si „LARP“ užít, měli byste být obeznámeni s hlavními postavami „My Little Pony: Friendship is Magic“ a „Equestria Girls“. Ale nebojte se, nemusíte být zarytým fanouškem ani chodící knihovnou!

Potřebuji na tento „LARP“ cosplay?
Ne. Jste tím, čím chcete být, takže jediné, co potřebujete, je vžít se do role postavy ze seriálu či filmu.

Nikdy jsem nebyl na LARPu. Nebude to pro mě příliš těžké?
Ne. Tento „LARP“ je připraven jako zábava pro každého, ne jako soutěž pro náruživé hráče. Hrou budete postupovat v malých skupinkách a příběh s úkoly je vhodný i pro začátečníky, takže i kdyby se jednalo o váš první LARP, nemusíte mít obavy.

Potřebuji jízdenku na MHD?
Ano, pokud možno celodenní (nebo pražskou tramvajenku). Tahle nejkomfortnější možnost vás bude stát 120 Kč a kupte si ji buď papírovou ve stanicích metra, nebo v aplikaci Lítačka. Teoreticky by vám mohly stačit dvě třicetiminutové jízdenky, ale ve výsledku to za to opravdu nestojí. Pokud jste studenti nebo nejste plnoletí, mohl by vám přijít vhod měsíční kupon pro celou Prahu za 130 Kč.

Dá se v okolí začátku „LARPu“ parkovat?
Není nejlepší nápad jezdit na místo začátku autem. Všude kolem jsou modré zóny a parkování by se vám mohlo slušně prodražit.