Doprava

Libuše 2022 - info Měsíc
Libuše, posel Měsíce
(autorka: Dyonys)

Čekají nás parné letní dny a vymýšlet kudy a kam na poslední chvíli není zrovna to pravé poníkovské. Připravili jsme proto dopravní informace a několik tipů, aby se všichni účastníci dostali pohodlně na Czequestrii a zpět.

Nejlepší mobilní aplikace pro vyhledání spojení jsou PID Lítačka, Pubtran (Android, iOS) a Google Maps. Můžete také použít mezinárodní Citymapper. Všechny tyto aplikace vyžadují připojení k Internetu. Pokud hledáte spojení pouze po Praze a nechte instalovat žádnou aplikaci, použijte vyhledávání na stránce DPP.

Pokud si dopravou nejste jistí, nebojte se zeptat na našem Discord chat serveru v kanále #travelling nebo vlákno Czequestria 2022 na diskuzním fóru bronies.cz

Obsah

Městská hromadná doprava v Praze – základní informace

Lístky můžete zakoupit v automatech (starší na mince – automaty vrací – a novější umožňují též úhradu platební kartou), na zastávkách tramvaje či autobusu, u vstupu do metra, nebo v aplikaci PID Lítačka (pokud preferujete platby z mobilu bez papírových jízdenek). Lístky také prodávají některé novinové stánky a obchody. Více na Prodej jízdenek (stránky Dopravního podniku Praha).

Od dubna 2019 lze ve všech tramvajích zakoupit lístek pomocí bezkontaktní platební karty – prostě nastoupíte prostředními dveřmi a u terminálu zakoupíte požadovanou jízdenku. Takto zakoupená jízdenka je automaticky označena (viz. dále) a tedy nesmí být označena znovu (stala by se neplatnou).

Jeden z automatů na lístky (podporuje bezkontaktní platby kartou) se nachází i na autobusové zastávce “Krakov” poblíž místa konání.

Lístky se liší pouze dobou platnosti (30 minut, 90 minut, 1 den, 3 dny) a lze je využít pro metro, tramvaje, autobusy (vyjma AE linky na letiště), městské vlaky i přívozy na území Prahy (od srpna 2021 lze pro lanovku na Petřín využít pouze lístky s platností 1 den a více, jinak je nutno zakoupit speciální nepřestupní jízdenku za 60 Kč). Počet přestupů se neřeší – dokud máte platný lístek, můžete jezdit a přestupovat mezi linkami i typy dopravních prostředků dle libosti.

Cena lístků se odvíjí od doby platnosti: 30 minut – 30 Kč, 90 minut – 40 Kč, 1 den – 120 Kč, 3 dny 330 Kč (děti od 6 do 15 let za polovic, vyjma 3 denního lístku). Aktuální a podrobné informace o cenách najdete na stránkách DPP.

Při prvním nástupu do MHD (u metra u vstupu) je potřeba lístek správným způsobem označit (vytiskne se na něj mj. aktuální čas, takže poznáte, jak dlouho ještě platí) – prostě cvaknete lístek na vyznačené místo a je to. Lístek označujete pouze jednou, při prvním nástupu – při přestupech prostě jen projdete dveřmi, nebo do metra. Vícekrát či špatně označené (a také neoznačené) lístky jsou neplatné!

Pokud dáváte přednost používání mobilního telefonu, můžete si stáhnout aplikaci PID Lítačka, která je dostupná pro Android a iOS. Aplikace umožňuje nákup všech druhů krátkodobých jízdenek (až 3 dny platnosti a až 10 jízdenek najednou), které lze použít místo papírových jízdenek ve všech dopravních prostředcích provozovaných Pražskou integrovanou dopravou (PID). Vstupenky zakoupíte platební kartou a následně označíte začátek jejich platnosti přímo v aplikaci, a to buď ihned, nebo později v případě potřeby – pro nákup a označení začátku platnosti je nutné připojení k internetu. Pro kontrolu vstupenky stačí poskytnout QR kód vstupenky (k dispozici offline). Aplikace také umožňuje vyhledávat spojení nebo kontrolovat případné přerušení přepravy.

Pokud nemáte mobilní přístup k Internetu, může se vám hodit plán všech linek MHD v Praze (ke stažení ve formátu PNG). Plány pro jendotliv linky můžete najít na stránce dopravní schémata.

Jak se dostat na místo konání pomocí MHD

Autobusová zastávka nejblíže místu konání se jmenuje Krakov. Na zastávce zastavují denní autobusy s čísly 102, 177, 235, 236 a 202, noční linka zpět do města má číslo 905.

Nejbližší stanice metra k místu konání jsou Kobylisy (červená trasa C) – odtud jezdí autobusy 102 a 177.

Pro vyhledání spojení z ostatních míst použijte odkazy v předchozích odstavcích, nebo následující vybrané trasy:

 • Z pražského letiště Václava Havla:
  • Autobus 119 → Nádraží Veleslavín → Metro A (zelená) → Muzeum (přestupní stanice) → Metro C (červená) → Kobylisy → Bus 102/177 → Krakov
  • K dispozici je také autobus AE (Airport Express), který je provozován mimo PID jízdenkový systém, je placen zvlášť (je to dražší) a zastavuje u Hlavního (vlakového) nádraží. Tuto možnost nedoporučujeme, protože je mnohem dražší a nijak výrazně kratší než běžné linky veřejné dopravy.
 • Z vlakové stanice Hlavní nádraží:
  • Metro C (červená) → Kobylisy → Bus 102/177 → Krakov

Jak se dostat na místo autem a informace o parkování

Czequestrie se koná v KD Krakov na adrese Těšínská 600/4, Praha 8 – TrojaRespektujte prosím značku zákazu vjezdu k hlavnímu vstupu místa konání!

Místo konání leží mimo historické centrum, takže parkování v okolí není problém:

 • poblíž se nachází obchodní dům Centrum Krakov s vlastním parkovištěm
 • lze využít přilehlé bezplatné parkoviště v Olštýnské ulici
 • v přilehlých ulicích (bez rezidenční karty) s ohledem na dopravní předpisy