Doprava

Čekají nás parné letní dny a vymýšlet kudy a kam na poslední chvíli není zrovna to pravé poníkovské. Připravili jsme proto dopravní informace a několik tipů, aby se všichni účastníci dostali pohodlně na Czequestrii a zpět.

Pokud cestujete z daleka, bude pro vás nejužitečnější stránka pro veškerou autobusovou a vlakovou dopravu v rámci ČR, kterou vyžijete i v případě cesty ze Slovenska.

 

Městská hromadná doprava v Praze – základní informace

Lístky můžete zakoupit v automatech (pouze mince, automaty vrací) na zastávkách tramvaje či autobusu, u vstupu do metra, nebo (pokud máte v telefonu českou SIM kartu) můžete využít SMS jízdenku. Také je prodávají některé novinové stánky a obchody. Více na Prodej jízdenek (stránky Dopravního podniku Praha).

Lístky se liší pouze dobou platnosti (30 minut, 90 minut, 1 den, 3 dny) a lze je využít pro metro, tramvaje, autobusy (vyjma AE linky na letiště), městské vlaky, lanovku i přívozy na území Prahy. Počet přestupů se neřeší – dokud máte platný lístek, můžete jezdit a přestupovat mezi linkami i typy dopravních prostředků dle libosti.

Cena lístků se odvíjí od doby platnosti: 30 minut – 24 Kč, 90 minut – 32 Kč, 1 den – 110 Kč, 3 dny 310 Kč (děti od 6 do 15 let za polovic, vyjma 3 denního lístku). Aktuální a podrobné informace o cenách najdete na stránkách DPP.

Při prvním nástupu do MHD (u metra u vstupu) je potřeba lístek správným způsobem označit (vytiskne se na něj mj. aktuální čas, takže poznáte, jak dlouho ještě platí) – prostě cvaknete lístek na vyznačené místo a je to. Lístek označujete pouze jednou, při prvním nástupu – při přestupech prostě jen projdete dveřmi, nebo do metra. Vícekrát či špatně označené (a také neoznačené) lístky jsou neplatné!

Stránka Vyhledání spojení vám umožní najít nejrychlejší spojení v rámci systému Pražské Integrované Dopravy (PID) zahrnující metro, tramvaje, autobusy, městské vlakové linky atd. (najdete tam také jízdní řády). Pro spojení po Praze můžete použít také stránky IDOS nebo aplikace mobilních telefonů (např. Pubtran pro Android).

Pokud nemáte mobilní přístup k Internetu, můžou se hodit taktéž plány linek MHD v Praze ke stažení ve formátu PDF a PNG.

 

Jak se dostat na místo konání pomocí MHD

Autobusová zastávka nejblíže místu konání se jmenuje Krakov. Na zastávce zastavují denní autobusy s čísly 102, 177, 236 a 202, noční linka zpět do města má číslo 905.

Nejrychlejší přepravu z doporučených ubytovacích míst najdete na stránce Ubytování.

Pro vyhledání spojení z ostatních míst použijte odkazy v předchozích odstavcích, nebo následující vybrané trasy:

  • Z pražského letiště:
    • Autobus 119 > Nádraží Veleslavín > Metro A > Muzeum > Metro C > Kobylisy > Bus 102/177 > Krakov
  • Hlavního nádraží:
    • Metro C > Kobylisy > Bus 102/177 > Krakov

 

Jak se dostat na místo autem a informace o parkování

Czequestrie se koná v KD Krakov na adrese Těšínská 600/4, 181 00, Praha 8 – Troja, Česká RepublikaRespektujte prosím značku zákazu vjezdu ke vstupu k místu konání!

Parkování v okolí je možné na následujících místech:

  • poblíž se nachází obchodní dům Centrum Krakov s vlastním parkovištěm
  • lze využít přilehlé bezplatné parkoviště v Olštýnské ulici
  • v přilehlých ulicích (bez rezidenční karty) s ohledem na dopravní předpisy