Doprava

Čekají nás parné letní dny a vymýšlet kudy a kam na poslední chvíli není zrovna to pravé poníkovské. Připravili jsme proto dopravní informace a několik tipů, aby se všichni účastníci dostali pohodlně na Czequestrii a zpět.

Pokud cestujete z daleka, bude pro vás nejužitečnější stránka pro veškerou autobusovou a vlakovou dopravu v rámci ČR, kterou vyžijete i v případě cesty ze Slovenska.

Pokud si dopravou nejste jistí, nebojte se zeptat na našem Discord chat serveru v kanále #travelling nebo vlákno Czequestria 2019 na diskuzním fóru bronies.cz

Městská hromadná doprava v Praze – základní informace

Lístky můžete zakoupit v automatech (starší na mince – automaty vrací – a novější umožňují též úhradu platební kartou), na zastávkách tramvaje či autobusu, u vstupu do metra, nebo (pokud máte v telefonu českou SIM kartu) můžete využít SMS jízdenku. Také je prodávají některé novinové stánky a obchody. Více na Prodej jízdenek (stránky Dopravního podniku Praha).

Od dubna 2019 lze ve všech tramvajích zakoupit lístek pomocí bezkontaktní platební karty – prostě nastoupíte prostředními dveřmi a u terminálu zakoupíte požadovanou jízdenku. Takto zakoupená jízdenka je automaticky označena (viz. dále) a tedy nesmí být označena znovu (stala by se neplatnou).

Jeden z automatů na lístky (podporuje bezkontaktní platby kartou) se nachází i na autobusové zastávce poblíž místa konání.

Lístky se liší pouze dobou platnosti (30 minut, 90 minut, 1 den, 3 dny) a lze je využít pro metro, tramvaje, autobusy (vyjma AE linky na letiště), městské vlaky, lanovku i přívozy na území Prahy. Počet přestupů se neřeší – dokud máte platný lístek, můžete jezdit a přestupovat mezi linkami i typy dopravních prostředků dle libosti.

Cena lístků se odvíjí od doby platnosti: 30 minut – 24 Kč, 90 minut – 32 Kč, 1 den – 110 Kč, 3 dny 310 Kč (děti od 6 do 15 let za polovic, vyjma 3 denního lístku). Aktuální a podrobné informace o cenách najdete na stránkách DPP.

Při prvním nástupu do MHD (u metra u vstupu) je potřeba lístek správným způsobem označit (vytiskne se na něj mj. aktuální čas, takže poznáte, jak dlouho ještě platí) – prostě cvaknete lístek na vyznačené místo a je to. Lístek označujete pouze jednou, při prvním nástupu – při přestupech prostě jen projdete dveřmi, nebo do metra. Vícekrát či špatně označené (a také neoznačené) lístky jsou neplatné!

Stránka Vyhledání spojení vám umožní najít nejrychlejší spojení v rámci systému Pražské Integrované Dopravy (PID) zahrnující metro, tramvaje, autobusy, městské vlakové linky atd. (najdete tam také jízdní řády). Pro spojení po Praze můžete použít také stránky IDOS nebo aplikace mobilních telefonů (např. Pubtran pro Android).

Pokud nemáte mobilní přístup k Internetu, můžou se hodit taktéž plány linek MHD v Praze ke stažení ve formátu PDF a PNG.

Jak se dostat na místo konání pomocí MHD

Autobusová zastávka nejblíže místu konání se jmenuje Krakov. Na zastávce zastavují denní autobusy s čísly 102, 177, 236 a 202, noční linka zpět do města má číslo 905.

Nejrychlejší přepravu z doporučených ubytovacích míst najdete na stránce Ubytování.

Pro vyhledání spojení z ostatních míst použijte odkazy v předchozích odstavcích, nebo následující vybrané trasy:

 • Z pražského letiště Václava Havla:
  • Autobus 119 → Nádraží Veleslavín → Metro A (zelená) → Muzeum (přestupní stanice) → Metro C (červená) → Kobylisy → Bus 102/177 → Krakov
  • K dispozici je také autobus AE (Airport Express), který je provozován mimo PID jízdenkový systém, je placen zvlášť (je to dražší) a zastavuje u Hlavního (vlakového) nádraží. Tuto možnost nedoporučujeme, protože je mnohem dražší a nijak výrazně kratší než běžné linky veřejné dopravy.
 • Hlavního nádraží:
  • Metro C → Kobylisy → Bus 102/177 → Krakov

Jak se dostat na místo autem a informace o parkování

Czequestrie se koná v KD Krakov na adrese Těšínská 600/4, 181 00, Praha 8 – Troja, Česká RepublikaRespektujte prosím značku zákazu vjezdu k hlavnímu vstupu místa konání!

Místo konání leží mimo historické centrum, takže parkování v okolí není problém:

 • poblíž se nachází obchodní dům Centrum Krakov s vlastním parkovištěm
 • lze využít přilehlé bezplatné parkoviště v Olštýnské ulici
 • v přilehlých ulicích (bez rezidenční karty) s ohledem na dopravní předpisy