Hosté

Libuše 2022 - hosté
Libuše - uváděčka hostů
(autorka: Dyonys)

VIP hosté jsou hlavní ozdobou všech conů a Czequestrie rozhodně nezůstává stranou: jsou to herci/dabéři, scénáristé, režiséři a další lidé, kteří se na tvorbě seriálů či filmů přímo podílí a cony pro ně představují ideální příležitost, jak se setkat s fanoušky svého díla – stejně tak, jako ideální příležitost pro fanoušky, setkat se s autory a protagonisty svého oblíbeného seriálu či filmu.

Kromě hostů, kteří se přímo podílí na oficiální My Little Pony tvorbě, můžete na Czequestrii potkat také mnoho komunitních hostů – tedy hudebníky, kreslíře, animátory a třeba i konstruktéry z řad bronies. A pokud narazíte na někoho, jehož tvorba či činnost se vám líbí, využijte příležitosti a řekněte to dotyčné(mu) osobně – určitě jej či ji potěšíte.

Hosty, kteří na letošní Czequestrii dorazí, budeme postupně představovat na této stránce. Kdo všechno to bude předem sdělit sice nemůžeme, ale už teď můžeme prozradit, že pár hostů se na Prahu těší a rozhodně si nenechají ujít příležitost navštívit město a ochutnat místní speciality!

Takže… kteří hosté dorazí na Czequestrii 2022?

Robert Cullen – režisér “MLP: A New Generation”

Robert Cullen
Robert Cullen
režisér “MLP: A New Generation”
Robert Cullen as a pony
V podobě postavy z MLP G5
kresba: MesuYoru

Když se My Little Pony univerzum před necelým rokem rozrostlo o nové prostředí, postavy i děj, rozrostl se též okruh těch, kteří světu Equestrie dávají divácky známou podobu. Je nám proto ctí na Czequestrii přivítat jednoho z nejpovolanějších z týmu páté generace MLP, kterým není nikdo jiný než Robert Cullen, režisér filmu “MLP: A New Generation” a zakladatel animačního studia Boulder Media!

Ačkoliv většině bronies nebude jeho jméno znít příliš povědomě, pilotní film páté generace rozhodně není jeho prvním setkáním se světem MLP: jako umělecký ředitel se podílel na speciálu Rainbow Roadtrip a také na dvou epizodách z cyklu Pony Life (“The best of the Worst” a “Princess probz”). Animované tvorbě věnuje již přes 20 let: než se stal společně s José Ucha režisérem filmu “My Little Pony: A New Generation”, podílel se například na seriálech Transformers nebo Foster’s Home for Imaginary Friends, za který byl v roce 2007 nominován na cenu Emmy v kategorii vynikající animovaný pořad. Přehled jeho tvorby naleznete na IMDB.

Ve filmu „MLP: A New Generation“ také propůjčil svůj hlas dvěma postavám: tou první je Rob the Pony, který se Sproutovi představí během písně “Danger, Danger” (Angry Mob) a druhou pak Sparkle Chaser, ke kterým se diváci seznámí při přehlídce v továrně Canterlogic. Toho po úspěšné, i když neplánované, demonstraci balónkového zařízení pro nouzový únik, okolnosti vytrhnou z jemu známého světa, aby mu v Equestrii znovuzrozená magie přátelství po návratu přichystala patrně největší překvapení v životě.

Zda by skutečně vzal práci v Canterlogic nebo kolik neplánovaných překvapení mu práce na My Little Pony přichystala, už se ho na letošní Czequestrii musíte zeptat sami!

Prince Whateverer – heavy metal a pop-punk hudebník

Prince Whateverer - The Moon Batpony OC
Prince Whateverer – The Moon Batpony; kresba: Dyonys

Kytarista a zpěvák z jihovýchodního pobřeží Spojeného království. Od konce roku 2011, kdy uvedl svůj “cover Beyond Her Garden” (původním autorem je WoodenToaster) se jeho heavy metalová a pop-punková hudba s lehkým elektronickým a akustickým nádechem stala populární mezi mnoha bronies po celém světě. Jeho debutové album „Rediscover“ vyšlo v listopadu 2013.

V posledních letech vystupoval na mnoha conech ve v Evropě i USA a v poslední době také na online akcích. Letošní rok se rozhodl využít naplno: jeho hudbu si tak můžeme vychutnat naživo na conech po celé Evropě, Czequestrii nevyjímaje.

Poslechněte si jeho hudbu na YouTube a dejte mu na jeho Twitteru @PWhateverer vědět, jak se vám líbí!

Verča Cosplay – když je kostým víc než hobby

Veronika Matějková
Veronika Matějková a jeden z jejích kostýmů

V roce 2014 se s nastávajícím manželem rozhodla pro svatbu v kostýmech ze hry Assassin’s Creed 2 a záhy poté se cosplay stal jejím koníčkem. Díky zálibě v šití se zaměřuje hlavně na šité cosplaye. V posledních letech vyrábí kostýmy především na zakázku – mezi její zákazníky patří kromě nadšenců například herní vývojáři nebo Netflix. Svou techniku výroby se snaží neustále zdokonalovat, ať už jde o materiály nebo postupy. Pořádá též specializované cosplay kurzy, přednášky i workshopy, kde se o své bohaté zkušenosti dělí s ostatními, a letos zavítá také na Czequestrii! Pokud vás cosplay zajímá, určitě si nenechte ujít její panel, a je-li váš zájem hlubší (nebo vás přednáška zaujme), určitě navštivte i její cosplay workshop.

Ukázky kostýmů a fotky najdete na její FB stránce Verča Cosplay & Fashion.

Jak se staví k cosplay a jejich tvorbě si můžete přečíst například v článku Nevěděla jsem, zda to bude fungovat, ale chtěla jsem to zkusit.