Organizační tým Czequestrie

Ač se může na první pohled zdát, že celou Czequestrii organizuje jen pár lidí, skutečnost je této představě na hony vzdálená. Na přípravách, zajištění zdárného průběhu jak LARPu, tak i samotného conového víkendu, se podílí desítky lidí a každý svým úsilím přispívá ke zdárnému uskutečnění společného cíle: uspořádat víkend plný tematické zábavy pro nás všechny.

Kdo jsou vlastně ti lidé, kteří uvedli myšlenku o CZ/SK My Little Pony conu v život? Není jich málo, ale všichni si zaslouží vřelé díky!

Hlavní organizátoři (core staff)

Jaroslav Haken (Jamis)
Jeden ze zakládajících členů a od roku 2013 předseda spolku CZ/SK bronies z.s. Pokud se zrovna nevěnuje vedení Czequestrie, PR, nebo nezbytnému papírování, navštěvuje setkání bronies všude možně po světě (od Evropy až po USA či Japonsko), rád poznává nová místa i přátele a jeho povídání občas není k zastavení. Na brony conech jej poznáte snadno: Gala Fluttershy cosplay, díky němuž se občas objeví v televizních reportážích, lze jen těžko přehlédnout. Kromě činnosti pro spolek pracuje jako správce sítě a serverů.

Daniel Novák (Melgarh)
V Bronies fandomu známý jako Melgarh či #Forbes a též jako spoluzakladatel CZ/SK bronies z.s. Jeden z moderátorů fóra bronies.cz a organizátor srazů. Na Czequestrii má na starosti mj. přípravu conguide, sestavení programu a organizaci party. V civilu ajťák, co se odstěhoval do Anglie (kde dříve vystudoval v University of Bedfordshire) a procestoval přitom Evropu. U toho pomohl rozjet firemní pobočku v Kanadě a pořádně se opil v Japonsku. Mezi jeho zájmy patří programování laserových animací a show, barvení miniatur, grafické práce, neustále party pařby, PC hry a jezdění po různých conech.

Tomáš Přeučil (Tom0147)
Poník zodpovědný za programové linie na Festivalu fantazie / Pragoffestu, hlava Czequestrijských LARPů a na starosti má také organizaci vstupu na con. Krom toho také student informačních technologií, koňák, čokoholik a fanoušek ne až tak známých sci-fi seriálů. Mimo to také intenzivně sleduje anime (ale i ostatní animovanou tvorbu), zbožňuje kočky, rád si dá dobrý cider a je pro každou alespoň trochu promyšlenou špatnost. Nedávno objevil kouzlo levného cestování a občas o tom nedokáže zmlknout.

Miroslav Valeš (Pajzl)
Do komunity zavítal v roce 2012 a od té doby je aktivním členem. Postupem času si vzal na hrb veškerou účetní agendu CZ/SK Bronies z.s. a s pipovou neocenitelnou pomocí zajišťování staffu na všechny oficiální akce, kde je to potřeba. S vytrvalostí a nadšením pro každou zábavu se od počátku Vánočních srazů se ujímá role PajzlKlause a rozdává každoročně dárky na vánoční nadílce. Většinu času tráví s vodní dýmkou v čajovně “Na Cestě” nebo lovením herních achievementů.

Antonín V. (Antošík)
Antošík, “náhodná” osoba, která občas ráda pomůže ostatním s jejich vizemi a člověk, který rád vidí na světě to hezké. Občas i kreslí poníky.  Na Czequestrii měl na starosti prodejce, komunikaci s komunitními hosty, nakreslil crowdfundingový plakát a pomohl s právními záležitostmi jak při zařizování Czequestrie, tak ve spolku CZ/SK bronies z.s. Občas působí nesměle, ale když je potřeba, vždy je ochoten pomoci. V současné době finišuje studium práv na Karlově Univerzitě.

Martin Kolář (Wander Fox)
Do komunitní tvorby přispívá digital artem a na conech ho můžete zahlédnout ve fursuitu Libuše. Snaží se držet v chodu menší/větší srazy: v roce 2016 organizoval první větší sraz v Žihli nazvaný “Friendship fest vol.1”. Letos přidal své kopýtko k organizaci Czequestrie, kde zařizoval většinu grafiky, obstarával DDR, Karaoke, Rockband, logistiku, zásobování a také domlouval návštěvu hostů. Ve svém volném čase rád jezdí na kole a s RC modely, cizí mu není ani práce v dílně. V minulosti také fotil a vytvářel amatérská videa na YouTube.

Ivan Latták (Lattellerr)
V poradí druhý slovenský člen CZ/SK Bronies, z.s., domácky zvaný Laťák je v komunite už dlho, len organizácie sa ujal nedávno. Tento bratislavský rodák sa podieľal na usporadúvaní malých aj veľkých zrazov v rodnom meste, no štúdium softvérového inžinierstva ho dotiahlo do Prahy, kde plánuje v tejto aktivite pokračovať. Medzi jeho záľuby patrí sledovanie rodinných seriálov, hranie hier – či už stolných alebo počítačových – stretávanie sa s priateľmi a turistika. Na Czequestrii 2017 mal na starosť slovenských hostí a cosplay contest.

Pavel Doležal (pidi)
Můžete jej znát i jako “Piano Zecoru” ze závěru Galaconu 2013, kde se proslavil hraním na piáno při závěrečné ceremonii (a úvodní ceremonii v roce následujícím). Rok žil na Novém Zélandu, rád cestuje na zajímavá místa a také o tom rád přednáší.  Aktuálně pracuje jako programátor, ve volném čase se věnuje technice, hudbě a vyhledává nové výzvy. Na organizaci conů se podílí od počátku a vždy ochotně pomáhá se vším, co je potřeba – od dopravy po moderování panelů. Na Czequestrii 2017 jste jej mohli vidět na LARPu jako Zecoru a na conu samotném pak nejvíce v kuchyni na baru vedle hlavního sálu.

 

Pomocní organizátoři (support staff)

Petr Kozánek (pipa943)
Známý také jako pipa Kozánek, je překladatel, který se zabývá širokou škálou překládání textů z angličtiny do češtiny. Jeho záběr je od videí, které publikuje na svém youtube kanále až po překlady povídek a textů jako např. letošní LARP na Czequestrii. Na conech a větších srazech ho můžete potkat jako cosplayera Twilight Sparkle, kterou ztvárnil i jako NPC na Czequestrii 2017. Dále se podílí se na organizaci staffáků spolu s Pajzlem na srazech a conech. Ve volném čase rád čte knihy, hraje hry a učí se novým jazykům.

Karel Doležal (Kája)
Poník od ledna 2012. Příležitostně kreslí, částečně i kvůli pony srazům se přestěhoval do Prahy. Na větších akcích obvykle vypomáhá jako staff, pro Czequestrii zařizuje dobročinnou sbírku, což je z velké části papírování. Nadšenec do mikročipů a elektroniky, bastlíř, ex-bubeník. Profesně programátor, aktuálně pracuje na zdravotnické aplikaci pro kardiostimulátory. Rád by programoval i hry, žádnou ale nedokončí. Má rád ASMR.

Matěj Hlavička (AutumnBreeze)
Připojil se ke komunitě v říjnu 2012 a od té doby se začal vyskytovat převážně na pražských srazech. Mimo staffování a drobnou výpomoc při přípravě oficiálních srazů či předchozích LARPů se spolupodílel na realizaci charitativní aukce během Czequestrie. Mezi jeho koníčky patří pěší i cyklo turistika, přírodní vědy, PC hry, z hudby pak hlavně prog a symfonický rock. V budoucnu by rád mezi své aktivity zařadil i závěsné létání. Mezi bronies je znám také pro své pohotové jednání ve vypjatých chvílích a neutuchající dobrou náladu a úsměv, který rozdává všude okolo.

Vojta Fišer (tydlitele)
Poprvé se mezi bronies pořádně ukázal na prvním Zimním Karaoke srazu – dorazil v kostýmu Scootaloo sešitém sešívačkou dorazil a s vlastní koloběžkou. Do organizace se od velkého pražského srazu zapojuje jako zvukař a od té doby zvučí všechny akce, nejen Czequestrii a její party. Zvukařinou si v poslední době také přivydělává. Vášeň pro Scootaloo mu zůstala i po letech, takže i s jeho koloběžkou jste jej mohli potkat na LARPu. Aktuálně studuje FJFI ČVUT, což jej dost zaměstnává. Dále se věnuje počítačům a technologiím obecně, skautingu, focení a hudbě.

Tomáš Malínský (d’Artagnan)
Od podzimu 2013, kdy se přidal k bronies, se nabídl jako zvukař a tato role mu společně s Vojtou zůstala dodnes – na akcích tvoří nerozlučnou dvojku u všeho, co se zvukařiny týče. Člověk, který nezkazí žádnou zábavu a hlavně dříč, co ochotně pomůže s jakýmkoliv úkolem, když je to jen trochu možné. Na Czequestrii kromě zvuku zajišťuje také dopravu techniky i lidí podle aktuální potřeby.

Kateřina Jindrová (Nephala)
Když jsme se poprvé potkali, byla velmi nesmělá a nechtěla se k nám připojit na oslavu s odůvodněním, že není součástí “vyšší společnosti bronies”. Nakonec se ale nechala přesvědčit, že nejsme žádná vyvolená uzavřená elita a od Czequestrie 2015 má na starosti organizaci workshopů. Může občas působit trochu nejistě, ale svěřené úkoly bere vždy vážně.

Jan Smetana (Xsoft)
Xsoft podle sedmé návštěvy Japonska vypadá, že má o něj zřejmě větší zájem. A on si tam jen jezdí hrát hudební hry, které miluje a hraje již od roku 2004. Odtud k nám přišla Trotmania, tedy DDR v pony verzi a pro čtyři osoby. Tím to nekončí, ale teprve začíná. Znáte od něj pony rádio, fanfilmy The Schmetterling, bojovky v lese, přednášky, soutěže, různé pikantnosti na conech nebo stránky PowerPonies.cz. Na Czequestrii 2017 jste si od něj mohli zahrát RPG nebo hledací a luštící hru – PowerPonies: GO – s QR kódy.

Ladislav Hüttl (Fang)
Povahou tichý, o brony fandom se začal zajímat na podzim roku 2012 nejdříve jako “closet brony”. Aktivně se začal angažovat až po Festivalu Fantazie 2013. Na podzim téhož roku začal chodit na srazy především v Praze a blízkém okolí. Všechno pak vyvrcholilo návštěvou amerického BronyConu v roce 2014 a znovu pak v roce 2016. V počátcích překládal na fóru komixy do češtiny, nyní často natáčí cony a srazy bronies. Podílí se na správě webů czequestria.cz, czskbronies.cz a twitteru @Czequestria. Občas s něčím pomůže/odveze a připojí návštěvníky většího srazu/conu k Internetu.

Ondřej Klement (Claymon)
Organizátor plzeňských srazů od roku 2012. V rámci Czequestrie a velkých akcí pracuje na pozici “dělám úplně všechno”. Primárně se však jedná o logistiku a převážení nemožných věcí a lidí na nemožná místa za nemožné časy. V soukromém životě pracuje jako technik oprav v plzeňské škodovácké teplárně. Mezi koníčky patří většina míčových sportů, ničení klávesnice během hraní PC her, sbírání vojenské výbavy z období války ve Vietnamu a konstantní vypouštění sarkastických komentářů.

 

Grafici a výtvarníci

Anna G. (Aya Yai)
Ačkoliv je Aya od roku 2013 mezi českými a slovenskými bronies známá především jako autorka maskota pražských brony srazů – kněžny Libuše, podílí se mimo občasných designů na Czequestrii hlavně jako samozvaný kápo všech šatnabáb a šatnadědků. Je rovněž zapřísáhlou milovnicí roztomilých zvířátek, špatné i dobré kávy a krásné literatury. Ve volném čase ráda brouzdá internety, kreslí, píše, spí a kouká na animované seriály a horory.

Kateřina Steklá (Cwossie)
Co je šedé a má křídla? Holub? Derpy? Griffon? Ano a také Cwossie, která má kousek od každého. Je autorkou grafických podob conguide, portrétů hostů a tweetů našeho maskota Libuše @MissLibussa. Pokud často navštěvujete evropské cony, mohli jste tuto dlouholetou fanynku seriálu potkat v různých kostýmech ze světa MLP.

Denisa Keřlíková (Dyonys)
V bronies fandomu je už od raných počátků, ale aktivně se začala angažovat až od Czequestrie 2015, které se účastnila jako staffák. Výtvarnému umění se věnuje už od malička. V současnosti kreslí převážně poníky, ale někdy se objeví i něco z videoher, jejích OC, anebo jiných fandomů. Kamarádům se někdy může zdát šílená, ale snaží se akorát všechny rozesmát a je pro každou legraci, byť se všem, kteří ji neznají, může zdát stydlivější než Fluttershy.

 

LARP NPC

Alkel u3
(jako Pinkie Pie)
Cwossie
(jako Applejack)
Dex
(jako Applebloom)
Eli
(jako Fluttershy)
Frolda
(jako Rarity)
Hankha
(jako Cheerilee)
Jakluk
(jako Rainbow Dash)
Lattellerr
(jako Maud Pie)
pidi
(jako Zecora)
pipa943
(jako Twilight Sparkle)
Vojta (tydlitele)
(jako Scootaloo)

 

Dobrovolníci na místě (staff)

Anemonis
Autumnbreeze
Aya Yai
Dex
DragonsCz
Dyonys
Flaiming
Frolda
Fun1k
Hankha
houpe
HungZ
Icazo
Ithil
IZV
Jakluk
Jensy007
Kaja
Krajkhour
light
MattK
Mňau
MrMaidx
Nephala
Pajzl
pipa943
QjmasterCz
Quint-t-W
Rainbow Derpy
Ruushii
Sc@lix
sirMichael
Tadashi
WD