Organizační tým Czequestrie

Ač se může na první pohled zdát, že celou Czequestrii organizuje jen pár lidí, skutečnost je této představě na hony vzdálená. Na přípravách, zajištění zdárného průběhu jak LARPu, tak i samotného conového víkendu, se podílí desítky lidí a každý svým úsilím přispívá ke zdárnému uskutečnění společného cíle: uspořádat víkend plný tematické zábavy pro nás všechny.

Kdo jsou vlastně ti lidé, kteří uvedli myšlenku o CZ/SK My Little Pony conu v život? Není jich málo, ale všichni si zaslouží vřelé díky!

Hlavní organizátoři (core staff)

Jaroslav Haken (Jamis)
Jeden ze zakládajících členů a od roku 2013 předseda spolku CZ/SK bronies z.s. Pokud se zrovna nevěnuje vedení Czequestrie, PR, nebo nezbytnému papírování, navštěvuje setkání bronies všude možně po světě (od Evropy až po USA či Japonsko), rád poznává nová místa i přátele a jeho povídání občas není k zastavení. Na brony conech jej poznáte snadno: Gala Fluttershy cosplay, díky němuž se občas objeví v televizních reportážích, lze jen těžko přehlédnout. Kromě činnosti pro spolek pracuje jako správce sítě a serverů.

Daniel Novák (Melgarh)
V Bronies fandomu známý jako Melgarh či #Forbes a též jako spoluzakladatel CZ/SK bronies z.s. Jeden z moderátorů fóra bronies.cz a organizátor srazů. Na Czequestrii má na starosti mj. přípravu conguide, sestavení programu a organizaci party. V civilu ajťák, co se odstěhoval do Anglie (kde dříve vystudoval v University of Bedfordshire) a procestoval přitom Evropu. U toho pomohl rozjet firemní pobočku v Kanadě a pořádně se opil v Japonsku. Mezi jeho zájmy patří programování laserových animací a show, barvení miniatur, grafické práce, neustále party pařby, PC hry a jezdění po různých conech.

Tomáš Přeučil (Tom0147)
Poník zodpovědný za programové linie na Festivalu fantazie / Pragoffestu, hlava Czequestrijských LARPů a na starosti má také organizaci vstupu na con. Krom toho také student informačních technologií, koňák, čokoholik a fanoušek ne až tak známých sci-fi seriálů. Mimo to také intenzivně sleduje anime (ale i ostatní animovanou tvorbu), zbožňuje kočky, rád si dá dobrý cider a je pro každou alespoň trochu promyšlenou špatnost. Nedávno objevil kouzlo levného cestování a občas o tom nedokáže zmlknout.

Miroslav Valeš (Pajzl)
Do brony komunity zavítal v roce 2012 a od té doby je aktivním členem. Postupem času si vzal na hrb veškerou účetní agendu CZ/SK Bronies z.s. a s pipovou neocenitelnou pomocí zajišťování staffu na všechny oficiální akce, kde je to potřeba. S vytrvalostí a nadšením pro každou zábavu se od počátku Vánočních srazů se ujímá role PajzlKlause a rozdává každoročně dárky na vánoční nadílce. Většinu času tráví s vodní dýmkou v čajovně “Na Cestě” nebo lovením herních achievementů.

Antonín V. (Antošík)
Antošík, “náhodná” osoba, která občas ráda pomůže ostatním s jejich vizemi a člověk, který rád vidí na světě to hezké. Občas i kreslí poníky. Na Czequestrii má na starosti prodejce, komunikaci s komunitními hosty a pomáhá jak při zařizování Czequestrie, tak ve spolku CZ/SK bronies z.s. Občas působí nesměle, ale když je potřeba, vždy je ochoten pomoci.

Martin Kolář (Wander Fox)
Do komunitní tvorby přispívá digital artem a na conech ho můžete zahlédnout ve fursuitu Libuše. Snaží se držet v chodu menší/větší srazy: v roce 2016 organizoval první větší sraz v Žihli nazvaný “Friendship fest vol.1” a následující rok přidal své kopýtko k organizaci Czequestrie, kde zařizoval většinu grafiky, obstarával DDR, Karaoke, Rockband, logistiku, zásobování a také domlouval návštěvu hostů. Ve svém volném čase rád jezdí na kole a s RC modely, cizí mu není ani práce v dílně. V minulosti také fotil a vytvářel amatérská videa na YouTube.

Ivan Latták (Lattellerr)
V poradí druhý slovenský člen CZ/SK Bronies, z.s., domácky zvaný Laťák je v komunite už dlho, len organizácie sa ujal nedávno. Tento bratislavský rodák sa podieľal na usporadúvaní malých aj veľkých zrazov v rodnom meste, no štúdium softvérového inžinierstva ho dotiahlo do Prahy, kde plánuje v tejto aktivite pokračovať. Medzi jeho záľuby patrí sledovanie rodinných seriálov, hranie hier – či už stolných alebo počítačových – stretávanie sa s priateľmi a turistika. Na Czequestrii 2017 a 2019 mal na starosť slovenských hostí a cosplay contest.

 

Pomocní organizátoři (support staff)

Petr Kozánek (pipa943)
Známý také jako pipa Kozánek, je překladatel, který se zabývá širokou škálou překládání textů z angličtiny do češtiny. Jeho záběr je od videí, které publikuje na svém youtube kanále až po překlady povídek a textů jako např. LARP na Czequestrii. Na conech a větších srazech ho můžete potkat jako cosplayera Twilight Sparkle, kterou ztvárnil i jako NPC na Czequestrii 2017. Dále se podílí se na organizaci staffáků spolu s Pajzlem na srazech a conech pořádaných (nejen) spolkem CZ/SK bronies z.s. Ve volném čase rád čte knihy, hraje hry a učí se novým jazykům.

Jakub Lukeš (Jakluk)
Do komunity se zapojil v polovině roku 2013. Přestože se vždy raději drží mimo hlavní pozornost, stal se velmi brzy asistentem Toma při pořádání PoníConů na Festivalech fantazie, později začal pomáhat také na Czequestrii s organizací vstupu a charitativní aukce. Studuje počítačové vědy a umělou inteligenci na ČVUT, k tomu pracuje jako vývojář a pořád mu občas zbývá energie i na další programátorské projekty. Má rád vlaky.

Matěj Hlavička (AutumnBreeze)
Připojil se ke komunitě v říjnu 2012 a od té doby se začal vyskytovat převážně na pražských srazech. Mimo staffování a drobnou výpomoc při přípravě oficiálních srazů či LARPů se spolupodílí na realizaci charitativní aukce během Czequestrie. Mezi jeho koníčky patří pěší i cyklo turistika, přírodní vědy, PC hry, z hudby pak hlavně prog a symfonický rock. V budoucnu by rád mezi své aktivity zařadil i závěsné létání. Mezi bronies je znám také pro své pohotové jednání ve vypjatých chvílích a neutuchající dobrou náladu a úsměv, který rozdává všude okolo.

Vojta Fišer (tydlitele)
Poprvé se mezi bronies pořádně ukázal na prvním Zimním Karaoke srazu – dorazil v kostýmu Scootaloo sešitém sešívačkou dorazil a s vlastní koloběžkou. Do organizace se od velkého pražského srazu zapojuje jako zvukař a od té doby zvučí všechny akce, nejen Czequestrii a její party. Zvukařinou si v poslední době také přivydělává. Vášeň pro Scootaloo mu zůstala i po letech, takže i s jeho koloběžkou jste jej mohli potkat na LARPu. Aktuálně studuje FJFI ČVUT, což jej dost zaměstnává. Dále se věnuje počítačům a technologiím obecně, skautingu, focení a hudbě.

Tomáš Malínský (d’Artagnan)
Od podzimu 2013, kdy se přidal k bronies, se nabídl jako zvukař a tato role mu společně s Vojtou zůstala dodnes – na akcích tvoří nerozlučnou dvojku u všeho, co se zvukařiny týče. Člověk, který nezkazí žádnou zábavu a hlavně dříč, co ochotně pomůže s jakýmkoliv úkolem, když je to jen trochu možné. Na Czequestrii kromě zvuku zajišťuje také dopravu techniky i lidí podle aktuální potřeby.

Ladislav Hüttl (Fang)
Povahou tichý, o brony fandom se začal zajímat na podzim roku 2012 nejdříve jako “closet brony”. Aktivně se začal angažovat až po Festivalu Fantazie 2013. Na podzim téhož roku začal chodit na srazy především v Praze a blízkém okolí. Všechno pak vyvrcholilo návštěvou amerického BronyConu v roce 2014 a znovu pak v roce 2016. V počátcích překládal na fóru komiksy do češtiny, nyní často natáčí cony a srazy bronies. Podílí se na správě webů czequestria.cz, czskbronies.cz a twitteru @Czequestria. Občas s něčím pomůže/odveze a připojí návštěvníky většího srazu/conu k Internetu. Na Czeqestrii se stará hlavně o livestream a zpracování záznamů panelů i celých akcí do přehledných videí.

Michal Frolík (Frolda)
Již od první Czequestrie vypomáhal při překladech LARPU a jako NPC a občasný staffák. Později se začal objevovat i na jevišti, nejprve pod hlavičkou “Kanceláře Frolík”, později jako pomocný moderátor na karaoke a od Czequestrie 2017 i jako moderátor cosplay contestu, ke kterému měl vždy velmi blízko. Na poslední Czequestrii též pomohl zajistit českého hosta, když využil kontakty z branže. Mimo organizaci rád píše a překládá, jeho čas spolykává především překlad Fallout: Equestria a psaní příběhů a vlastních knih.

Kateřina Jindrová (Nephala)
Když jsme se poprvé potkali, byla velmi nesmělá a nechtěla se k nám připojit na oslavu s odůvodněním, že není součástí “vyšší společnosti bronies”. Nakonec se ale nechala přesvědčit, že nejsme žádná vyvolená uzavřená elita a od Czequestrie 2015 má na starosti organizaci workshopů. Také se v zasloužila o Czequestrijskou čajovnu, která byla mezi návštěvníky velmi populární.  Může občas působit trochu nejistě, ale svěřené úkoly bere vždy vážně.

Jan Smetana (Xsoft)
Xsoft podle sedmé návštěvy Japonska vypadá, že má o něj zřejmě větší zájem. A on si tam jen jezdí hrát hudební hry, které miluje a hraje již od roku 2004. Odtud k nám přišla Trotmania, tedy DDR v pony verzi a pro čtyři osoby. Tím to nekončí, ale teprve začíná. Znáte od něj pony rádio, fanfilmy The Schmetterling, bojovky v lese, přednášky, soutěže, různé pikantnosti na conech nebo stránky PowerPonies.cz. Na Czequestrii jste si od něj mohli zahrát RPG nebo hledací a luštící hru – PowerPonies: GO – s QR kódy a také videohru, představující věrný simulátor vedoucího organizátora conu.

Ondřej Klement (Claymon)
Organizátor plzeňských srazů od roku 2012. V rámci Czequestrie a velkých akcí pracuje na pozici “dělám úplně všechno”. Primárně se však jedná o logistiku a převážení nemožných věcí a lidí na nemožná místa za nemožné časy. V soukromém životě pracuje jako technik oprav v plzeňské škodovácké teplárně. Mezi koníčky patří většina míčových sportů, ničení klávesnice během hraní PC her, sbírání vojenské výbavy z období války ve Vietnamu a konstantní vypouštění sarkastických komentářů.

 

Grafici a výtvarníci

Anna G. (Aya Yai)
Ačkoliv je Aya od roku 2013 mezi českými a slovenskými bronies známá především jako autorka maskota pražských brony srazů – kněžny Libuše, podílí se mimo občasných designů na Czequestrii hlavně jako samozvaný kápo všech šatnabáb a šatnadědků. Je rovněž zapřisáhlou milovnicí roztomilých zvířátek, špatné i dobré kávy a krásné literatury. Ve volném čase ráda brouzdá internety, kreslí, píše, spí a kouká na animované seriály a horory.

Kateřina Waning (Cwossie)
Co je šedé a má křídla? Holub? Derpy? Griffon? Ano a také Cwossie, která má kousek od každého. Je autorkou grafických podob conguide, portrétů hostů a tweetů našeho maskota Libuše @MissLibussa. Pokud často navštěvujete evropské cony, mohli jste tuto dlouholetou fanynku seriálu potkat v různých kostýmech ze světa MLP.

Denisa Keřlíková (Dyonys)
V bronies fandomu je už od raných počátků, ale aktivně se začala angažovat až od Czequestrie 2015, které se účastnila jako staffák. Výtvarnému umění se věnuje už od malička. V současnosti kreslí převážně poníky, ale někdy se objeví i něco z videoher, jejích OC, anebo jiných fandomů. Kamarádům se někdy může zdát šílená, ale snaží se akorát všechny rozesmát a je pro každou legraci, byť se všem, kteří ji neznají, může zdát stydlivější než Fluttershy.

Kristýna Zipperová (Light)
Memes? Poníci? To je přesně její parketa! Nejen že kreslí jako o život akvarelami, ale také se podílí na organizaci conů všude možně po Evropě. Na první pohled se může zdát bláznivá, ale její úsměv a hlavně art si určitě oblíbíte. Ono to ostatně k sobě tak nějak patří, ne?

Markéta Polesná (MesuYoru)
Mesu se o MLP začala zajímat v roce 2012 a od té doby se jí život začal měnit. I přes to, že je extrémní introvert, začala pořádat menší srazy na drsném severu – nyní je spolupořadatelkou North Brony Reunion a autorkou jedné z jejich maskotů. Czequestrii absolutně zbožňuje a nikdy si jí nenechá ujít. V roce 2019 se dostala do grafického týmu a vytvořila portréty Libuše na vstupenkách, Epony Libuše na tričkách a plakátů s pilíři Harmonie. Ve volném čase tráví dny na zahradě, kreslí, čte fantasy, sleduje kreslené seriály, hraje hry a poslouchá symfonický či power metal.

 

LARP NPC

Alkel u3
(knihovník)
Cwossie
(harpyje)
Eli
(Medusa)
Frolda
(říman)
Hankha
(vědec, který má rád knihy)
Jakluk
(vědec, který má rád knihy)
Kája
(Satyr)
Light
(siréna)
Michal
(vědec, který má rád knihy)
Peťka
(Starlight Glimmer)
pidi
(diamond dog)

 

Dobrovolníci na místě (staff)

Anemonis
Aldar
Autumnbreeze
Aya Yai
Basillix
Bilbo1
Blossom
Bori
Dex
DragonsCZ
Eli
Flaiming
FOXI
Frolda
FrosterDune
Fun1k
Hankha
helke
Houpe
Iluzon
Ithil
IzV
Kája
Kočičkazuzik
Krajkhour
Light
Light Bulb
MattK
Mňau
MikeTwike
MrMaidx
Peťka
pidi
QjmasterCz
Quint-t-W
Rainbow Derpy
Rini
Ruushii
Sc@lix
Spirittis
Stjonal
Wailord

Bývalí členové organizačního týmu

Od roku 2014, kdy se Czeuqestria konala poprvé, se v na její organizaci podíleli i další lidé, kteří již dnes nejsou v brony fandomu aktivní, nebo se přesunuli z organizačního týmu k časově méně náročnějším úkolům a podílí se třeba na LARPu, či jako dobrovolníci na místě alias staffáci. Děkujeme za odvedenou práci a nezapomínáme ani na vás!

Pavel Doležal (pidi)
Můžete jej znát i jako “Piano Zecoru” ze závěru Galaconu 2013, kde se proslavil hraním na piáno při závěrečné ceremonii (a úvodní ceremonii v roce následujícím). Rok žil na Novém Zélandu, rád cestuje na zajímavá místa a také o tom rád přednáší.  Aktuálně pracuje jako programátor, ve volném čase se věnuje technice, hudbě a vyhledává nové výzvy. Na organizaci conů se podílí od počátku a vždy ochotně pomáhá se vším, co je potřeba – od dopravy po moderování panelů. Na Czequestrii jste jej mohli vidět na LARPu jako Zecoru a na conu samotném pak nejvíce v kuchyni na baru vedle hlavního sálu.

Karel Doležal (Kája)
Poník od ledna 2012. Příležitostně kreslí, částečně i kvůli pony srazům se přestěhoval do Prahy. Na větších akcích obvykle vypomáhá jako staff, pro Czequestrii v letech 2015-2017 zařizoval dobročinnou sbírku, což je z velké části papírování. Nadšenec do mikročipů a elektroniky, bastlíř, ex-bubeník. Profesně programátor, pracoval delší dobu na zdravotnické aplikaci pro kardiostimulátory, dnes se věnuje síťovému hardware. Rád by programoval i hry, žádnou ale nedokončí. Má rád ASMR a ke svým přátelům je vždy laskavý a oddaný.

Scavenger hunt: 2 . ♬ But then we found the truth that she’s just a bully from the East ♬