Poděkování

Czequestria 2022 - společná fotka; autor: NitramBro
Skupinová fotka, Czequestria 2022; autor: NitramBro

Čtvrtou generaci MLP střídá pátá, magie přátelství zůstává a my se opět společně setkáváme – tentokráte na cestě Slunce a Měsíce.

Od poslední Czequestrie uplynuly tři roky. Za tu dobu se svět stihl změnit k nepoznání a mnozí pochybovali, zda se další ročník uskuteční: kolik lidí nakonec dorazí? Bude zájem i o pátou generaci poníků? Nepřekazí nám con nějaké nepříznivé okolnosti? Otázky, které nedaly spát nejednomu z organizátorů.

Magie přátelství ale byla i tentokrát silnější než nástrahy okolního světa, a tak se Czequestrie opět stala skutečností, všem obtížím navzdory. Mnozí poznamenávají, že doba i fandom se mění a ani cony nejsou takové, jako dřív – jistě, žádné dvě akce, nebo její ročníky nejsou stejné. Mohou být jakkoliv podobné, ale zážitek z nich bude pokaždé jiný, protože jak se měníme my, mění se i bronies fandom jako takový. Nic nám ale nebrání užívat si zábavu v témže duchu znovu a pokaždé trochu jinak – třeba právě zážitek a vzpomínky z téhle akce budou patřit k těm nezapomenutelným. Nebo z té příští 🙂 protože dokud mezi bronies dřímá touha setkávat se na podobných akcích, máme motivaci uspořádat i další Czequestrii!

Jelikož nás poslední roky nás naučily, že je potřeba žít tady a teď, to hlavní tady a teď v jedné větě:

Díky vám všem!

Mé díky všem, kteří se o letošní Czequestrii zasloužili! Může se to může zdát neuvěřitelné, celý con připravilo, či pomáhalo připravit více než 80 lidí! Ti všichni přispěli k tomu, že Czequestrie proběhla tak, jak si ji všichni pamatujeme. Je mi ctí být součástí týmu, který dokáže uspořádat takovouto akci a dovést ji až do úspěšného konce!

Díky též všem návštěvníkům, protože konec konců bez vás, kteří se rozhodnete přijet, by celý con postrádal smysl.

Díky všem hostům za účast a za skvělou atmosféru!

Robert Cullen – za ochotu zúčastnit se svého prvního bronies conu, poodhalení světa režie a příprav páté generace My Little Pony, též za kresby jak věnované do aukce, tak ty kreslené křídami venku.

Vendula Příhodová – za ochotu zúčastnit se Czequestrie do poslední chvíle, ač se nakonec kvůli nemoci zúčastnit nemohla. Těšíme se na Rainbow Dash a Sunny Starscout v českém dabingu třeba příště!

The Overmare Studios – našim tradičním hostům, které tentokráte reprezentoval Ansis, za panel o novinkách ze hry Ashes of Equestria (na motivy Fallout: Equestria) a za přízeň, kterou nám už léta zachovávají.

Bori – za panel věnovaný projektu MelodicPony Tribute a za veškerou práci, kterou tomuto projektu věnoval. Těšíme se na živý koncert v listopadu a další setkání!

Verča Cosplay – za panel věnovaný cosplayi po všech stránkách a taktéž za workshop, kde se zájemci mohli seznámit s tvorbou cosplaye z více praktické stránky.

Perrydotto – za spolupráci na neplánovaném panelu o organizací conů a taktéž tradičně skvěle provedenou aukční show na závěr celé Czequestrie!

Díky všem hudebníkům za sobotní party!

Prince Whateverer a Ðeus – za živé heavy metalové vystoupení, kterého se mnozí návštěvníci nemohli dočkat ani se dostatečně nabažit.

DJům BlackIceMusic a Tw3Lv3 – za party ve stylu různých žánrů, která rozhýbala nejednoho návštěvníka a byla skvělou tečkou sobotního programu.

Díky všem přispěvatelům a přednášejícím!

Malte279 za přednášku o jednorožcích a dalších bájných koňských stvořeních opředených legendami i mýty, ze kterých bohatě čerpá mimo jiné i MLP a komunita jeho fanoušků. Dále také za organizaci kreslení křídami poblíž vstupu do KD Krakov, kde se Czequestrie konala.

Dyonys za workshop věnovaný tvorbě vlastní ponysony či OC, ať už jde o design pro výtvarnou činnost nebo fanfic.

Stjonal za workshop, kde si každý mohl vyrobit maličkost pro většího či menšího plyšáka. Motýlci jsou cool!

HouPe za velmi populární workshop věnovaný zdobení a malování 3D tištěných poníků.

Light za workshop určený všem zájemcům o výtvarnou tvorbu, konkrétně line-art, ať už poníků, či jiných stvoření.

Díky všem, kteří se přičinili o přípravu a uskutečnění Czequestrie!

Melgarh za organizaci sobotní party, od zapůjčení potřebného vybavení, přes přípravu techniky až po laser show na místě. Taktéž za pozvánku a organizaci návštěvy VIP hosta, zařizování baru, My Little Rockband a pomoc při organizaci celé akce, kdykoliv to bylo potřeba.

Tom0147za organizaci LARPu: od sepsání příběhu, plánování trasy, nákupu a přepravy materiálu, přes přípravu, tisk a kompletaci podkladů, instruktáž pro NPC a samotné zahájení celé akce na Palackého náměstí, až po vyhodnocení celé hry během sobotního programu. Taktéž díky za organizaci vstupu a připomínky k průběhu akce.

Wander Fox za veškerou organizaci týmu grafiků, za objednávky merche jak ke vstupenkám, tak do crowdfundingu jakožto i řešení veškerých obtíží s tímto spojených. Dále za sestavení a provoz DDR Trotmania, přípravu výzdoby místa konání a také za přípravu conguide s téměř nekonečnou trpělivostí.

pipa943 a Pajzl za organizaci dobrovolníků, od jejich náboru, přes komunikaci, plánování směn a samotný dozor na akci, aby vše probíhalo, jak má, a lidé byli ve správný čas na správném místě. Pipovi též díky za dohled nad workshopovou místností a za organizaci i zajištění přepravy většiny materiálu na místo konání a zpět.

Antošík za veškerou organizaci prodejců a vystavovatelů, od přihlášek přes plánování až po řešení problémů na místě, také za výdeje merche účastníkům. V neposlední řadě za cenné rady, co se právních záležitostí týče a za všeobecnou podporu, kdykoliv to bylo potřeba: díky tomu můžeme všichni klidněji spát.

Fangza zajištění hardware, přípravu a provoz datové sítě včetně přípojky do Internetu na místě, rovněž za zajištění, přípravu a provoz videotechniky pro livestream a záznam programu z hlavního sálu a za skvělé zpracování veškerých audiovizuálních záznamů z Czequestrie. Taktéž díky za pomoc v PR oblasti a všeobecné technické zajištění.

MattK za přípravu a provoz e-shopu pro crowdfunding, organizaci i zajištění dopravy v rámci celé akce a též za dohled nad programem ve velkém sále po celý víkend, kdy se Czequestrie konala.

Terry a AutumnBreezee za organizaci dobročinné aukce, která je jednou z nejnáročnějších událostí na Czequestrii: od přípravy, přes inventarizaci předmětů na místě a plánování samotného provedení, až po závěrečné vyúčtování. Terry též díky za pomoc při výdeji vstupenek a merche.

Vojta (tydlitele) a d’Artagnan za zajištění, zapůjčení i provoz veškeré audiotechniky v hlavním sále po celou dobu Czequestrie: od páteční přípravy, která zabrala několik hodin, její správné nastavení a přizpůsobení podle potřeby až po pořizování audiozáznamů, stálý dozor nad provozem a cenné rady týkající se ozvučení i reprodukce.

Aldar, DragonsCZ, Unit a Dex – za zajištění a obsluhu audiovizuální techniky i livestreamu po celou dobu konání akce. Dexovi též za přípravu a zapůjčení hardware na My Little Karaoke.

FailovaCZ za přípravu a organizaci Cosplay Show, jak před akcí, tak na místě. Též za dozor nad workshopovou místností, když se nevěnoval jiným organizačním činnostem.

TechnikTomCZ za pomoc při výdeji vstupenek a při přípravě výzdoby místa konání.

Claymon za stylovou přepravu především VIP a komunitních hostů nejen mezi hotelem a místem konání. Rovněž za pomoc s čímkoliv na místě bylo potřeba, kdykoliv si to situace vyžádala.

Nephalla a NX-306 za organizaci čajovny ukryté v suterénu a její kompletní vybavení, klidné místo k posezení a spousty druhů výtečného čaje pro všechny účastníky.

Cwossie – za gramatické korektury textů v češtině i angličtině. Taktéž díky za pomoc s PR a podporu, kdykoliv to bylo potřeba.

Ithil – za přípravu občerstvení pro organizátory i dobrovolníky/staffáky.

 

Všem grafikům a grafičkám, díky kterým je Czequestrie mnohem barevnější a vyzdobenější!
WanderFox – za vedení týmu grafiků, kompletaci conguide, finalizaci designů, jakožto i za samotné objednávky merche jak ke vstupenkám, tak v crowdfundingu.
Dyonys – za design merche ke vstupenkám, jmenovitě za tričko, placka pro Eclipse, lanyard, conguide a návrh designu pro 3D figurku Libuše pro Constellation; dále za designy merche v crowdfundingu, jmenovitě za tričko, placku, plakát a hrneček. V neposlední řadě též za design rollupu, cedulí, diplomů a mnoha spontánních materiálů pro PR.
MesuYoru – za design pony OC pro VIP hosty, placky a plakátu ke Constellation vstupenkám a dále za design pamětní mince, půllitru a NickNack kelímku pro crowdfunding.
Light – za designy letáku, roll-upu a tašky.
Melgarh – za design pozadí na projekci a plachty na stůl v hlavním sále.
SteveLynx – za design 3D figurky Libuše pro vstupenky Constellation a tisk 3D figurek Libuše pro workshop.
PaintSwirl – za úvodní video k Czequestrii 2022.

 

Všem, kteří se podíleli na LARPu!
Tom0147 – za celkovou organizaci pátečního LARPu.
Starfooty, Aldar – za pomoc s přípravou.
Cwossie – za rychlé korektury textů.
TechnikTomCZ – za testování Discord bota.
FailovaCZ – za všeobecnou podporu a pomoc, když bylo potřeba.
Vojta (tydlitele) – za zapůjčení, dovoz a obsluhu ozvučení na úvodním stanovišti.
MattK – za pomoc v průběhu samotného LARPu a zajištění finálového stanoviště.

Všem NPCčkám na LARPu! (v pořadí trasy)
Light, Cwossie, Antošík, MattK

 

Celému týmu dobrovolníků / staffáků na místě conu!
Hlídačům u vchodu a strážcům celé Czequestrie – Fun1k, NPN, Nugget, Rainbow-Dave, Basillix a QJmaster
Šatnářům střežícím osobní věci účastníků – Quint t. W., Anemonis, Aya Yai, Ruushii, Light Bulb, Phil a jeden nejmenovaný dobrovolník
Dozoru u Workshopů (tvoříme s poníky) – Dyonys, Alkel U3, HouPe a Birdybird
Dozoru u My Little Karaoke (zpíváme s poníky) – Blossom, RainbowDerpy, Alkel U3, HouPe a jeden nejmenovaný dobrovolník
Dozoru u DDR Trotmanie (skáčeme a tancujeme s poníky) – Dyonys, Anemonis, helke, kočičkazuzik, Mia, Izzy a jeden nejmenovaný dobrovolník
Dozoru u My Little Rockband (hrajeme v kapele s poníky) – helke, Foxi, Krajkhour, Cornūequus, Jonny_brony, MrMaidix a jeden nejmenovaný dobrovolník
Prodejcům a výdejcům vstupenek a věcí s conem spojených – Flaiming, Anemonis, Alkel U3, IzV a Autumn Breeze
Medikům vždy připraveným postarat se o zdraví účastníků a organizátorů – Pyro

Fotografům, kteří zachytili celou akci zblízka i z dálky!
NitramBro – za fotky zachycující atmosféru i účastníky, a to jak na LARPu, tak během celého víkendu!

Prodejcům/vendorům a vystavovatelům!
Julunis14, Light’s Art, KikiRDCZ, Art N Prints, Dyonys, Ferra Craft, Mangamaus, Balychen, U Spikeova ocásku, PatchNpaw, PrinceWhateverer, Ponycon Holland, JellySiek, PerryDotto a Tv3Lv3 – za spoustu fantastického merche, kterým nás všechny zásobili a/nebo předvedli svá díla a činnosti s poníky související!

 

zaměstnancům KD Krakov – za ochotu a podporu, kdykoliv jsme požádali o pomoc, či změnu.

mé přítelkyni Madeleine, jakožto i blízkým všech organizátorů Czequestrie, kteří to s námi vydrželi až do konce – za pevné nervy a trpělivost s námi za poslední více než půlrok, kdy jsme je někdy více, jindy méně, kvůli Czequestrii zanedbávali.

Lauren Faust, Bonnie Zacherle, celému MLP:FiM týmu jakožto i týmu MLP G5 za seriály, filmy, komiksy… a celý fenomén MLP, který dokázal překlenout všechny překážky i vzdálenosti, inspiroval milióny lidí po celém světě, a nakonec některé z nás dovedl až do Prahy na Czequestrii 2022. Děkujeme a nezapomínáme, že tohle všechno se stalo především díky vám!

A ještě jednou díky všem dorazivším návštěvníkům! Bez vás by Czequestrie nebyla možná – tímto vám děkuji jménem všech, kteří se podíleli na přípravách a těším se na viděnou na brony setkáních či MLP conech!

– Jaroslav “Jamis” Haken –
hlavní organizátor Czequestrie 2022