LARP (2022)

LARP 2015 - řeka a mosty

Tři mušketýři, tři sudičky, tříhlaví draci… a co třeba třídenní con? Tradiční program se, jako vždy, odehraje přes víkend, ale nudit se nebudete ani v pátek! Již tradičně pro vás chystáme orientační hru. RPG. LARP. Říkejte tomu jakkoli, ale na den se vžijete do role poníků. Jak to ale bude vypadat? Na co se můžete těšit? Co zažijete a uvidíte? Čtěte dál! Ale nejdřív, tématem letošního pátečního programu bude…

Portál mezi generacemi

Těšíte se? Supr! Pátečnímu programu často říkáme LARP. Tahle zkratka znamená v angličtině “Live Action Role Play”, volně přeloženo do češtiny znamená vžití se do role v rámci příběhu konajícího se v nějakém místě. V našem případě se vžijete do role poníků někde v Equstrii. Kde přesně? V Canterlotu, Ponyville, nebo snad v Bridlewood? Kdo ví! Díky magii vypravěčství (a samozřejmě přátelství) si užijete jak průzkum Equestrie, tak Prahy.

Cílem je, abyste si našli nové kamarády a cítili se, alespoň na jeden den, jako poníci.  Čeká na vás spousta úkolů a překážek, které ale díky vašemu přátelství hravě překonáte. Snad. Úkoly se budou odehrávat na jednotlivých stanovištích, kde na vás budou čekat naši NPC (Non Player Character – postavy, které se neúčastní jako hráči), kteří vám vše vysvětlí a případně pomohou. Takže to znamená, že náš LARP je vlastně poníkovské RPG! Venku v Praze, kde na vás čekají krásy našeho hlavního města! Nejedná se tedy o LARP v pravém slova smyslu. Spíš nahradíte brýle pro virtuální realitu… no poníkovskou realitou 🙂

No nezní to skvěle? Doufáme že ano! Pokud jste zvolili při nákupu, že se nezúčastníte LARPu a změnili jste názor, žádný problém: prostě nám jen pošlete email na info@czskbronies.cz a my vám změníme účast na LARPu na “Ano”.

Ještě pár detailů, které by vás mohly zajímat (anebo nemusely). Z většiny budete ve městě. Na stranu druhou vám garantujeme, že poník, který je hlavou LARPu, vážně nemá rád rozpálený beton velkoměsta. Mimo to budete mít možnost plánovat si značnou část trasy sami. Jak je řečeno výše, je to RPG. 🙂

Co z toho všeho plyne? tl;dr? Projdete se různými částmi Prahy a budete si u toho připadat jako poníci. Zeleně na pastvu bude dost.

Základní informace o LARPu

Kdy začínáme: pátek 19. 8. 2022, v 10:20
Kde se sejdeme: před sochou na Palackého náměstí (mapa); nejbližší zastávkou metra je Karlovo náměstí, tramvaje/autobusu pak Palackého náměstí
Kdy skončíme: nejpozději v 19:00 (ale skončit můžete výrazně dříve, vizte Často kladené dotazy níže)
Bude afterparty? Uvidíme. Počkejte na info. Dík. 😉

Před účastí rovněž nezapomeňte pečlivě pročíst následující Instrukce a podrobnosti!

Pro úplnější přehled a hladký průběh se určitě budou hodit odpovědi na Často kladené dotazy na konci této stránky

Instrukce a podrobnosti

Co všechno si vzít s sebou
Doporučujeme, abyste se zabalili stejně, jako kdybyste jeli na jednodenní výlet z města na venkov. To znamená pohodlné boty na chození, dostatek vody na jeden den (po cestě ale bude limitovaná možnost nákupu), nějaké jídlo, jízdenku na MHD (vizte poslední odstavec), repelent… kromě toho si prosím přineste vaši vstupenku (vytištěnou, nebo na zobrazenou na displeji mobilního zařízení) a propisku.

Prosím zkontrolujte také předpověď počasí. Celý LARP se koná venku, v případě deště si nezapomeňte zabalit pláštěnku. Špatný nápad nebude ani to, když si přibalíte i deštník. Na startovní lokaci budeme mít za menší poplatek limitované množství pláštěnek, ovšem rozhodně jich nebude dost pro všechny. Ani pro každého druhého.

Jak se dostat na místo srazu
Dojeďte metrem B (žluté) na zastávku Karlovo náměstí. Tam vylezte východem směrem na Palackého náměstí. Případně pak nějakou z tramvají na Palackého náměstí (pokud v názvu zastávky bude “nábřeží”, vůbec to nevadí – je to ta samá zastávka). Pokud neznáte systém Pražské integrované dopravy, doporučujeme jet tramvají. Více informací o pražské MHD naleznete v sekci Doprava.

Časový plán a jak dlouho bude hra trvat
Potkáme se v 10:20, kdy vám řekneme nějaké obecné informace. Prosím nechoďte na místo určení před desátou. Poté začne registrace. Budete rozděleni do týmů, ale pokud si chcete užít LARP se svými přáteli, můžete přijít ve skupinách až o třech lidech a budete spojeni s další skupinkou. Nebudeme tak od sebe trhat kamarády/páry. (Ale tři je maximum, jelikož “three is not just a crowd, three is a team”.)

NPC (herní postavy) půjdou domu v 19:00 (nebo poté co je navštíví poslední tým). Kromě toho si můžete hru natáhnout tak, jak jen chcete. Součástí bude hlavní úkolová linie a dále dobrovolné vedlejší úkoly, díky kterým můžete získat herní čas navíc. Pokud budete rychlí, celou hru můžete projít za cca tři a půl hodiny. Ale proč byste to dělali? Není kam spěchat!

Často kladené dotazy

Jak dlouho LARP trvá a jak dlouhá je jeho trasa?
Když jsme zmínili chození venku, měli jsme na mysli pohyb a průzkum. Hra bude trvat přesně tak dlouho jak vám bude libo – např. můžete odstartovat v 10 hodin dopoledne a skončit ve dvě, nebo ve čtyři odpoledne. Dle libosti, je to na vás! Měli byste být schopni ujít alespoň 5 km v kuse během hraní. Většina poníků se ale do hry zabere a nachodí víc a ty nejaktivnější týmy mohou nachodit klidně trojnásobek. Je čistě na vás, jak si cestu uzpůsobíte.

Co všechno potřebuji vědět? Co když mé znalosti o seriálu a postavách nejsou perfektní?
Chcete-li si LARP užít, měli byste být obeznámeni s hlavními postavami “My Little Pony: Friendship is Magic” a “Equestria Girls”. Ale nebojte se, nemusíte být zarytým fanouškem ani chodící knihovnou!

Potřebuji na tento LARP cosplay?
Ne. Jste tím, čím chcete být, takže jediné, co potřebujete, je vžít se do role postavy ze seriálu či filmu.

Nikdy jsem nebyl na LARPu. Nebude to pro mě příliš těžké?
Ne. Tento LARP je připraven jako zábava pro každého, ne jako soutěž pro náruživé hráče. Hrou budete postupovat v malých skupinkách a příběh s úkoly je vhodný i pro začátečníky, takže i kdyby se jednalo o váš první LARP, nemusíte mít obavy.

Potřebuji jízdenku na MHD?
Ano, pokud možno celodenní (nebo pražskou tramvajenku). Tahle nejkomfortnější možnost vás bude stát 120 Kč a kupte si ji buď papírovou ve stanicích metra, nebo v aplikaci Lítačka. Teoreticky by vám mohly stačit dvě třicetiminutové jízdenky, ale ve výsledku to za to opravdu nestojí. Pokud jste studenti nebo nejste plnoletí, mohl by vám přijít vhod měsíční kupon pro celou Prahu za 130 Kč.

Dá se v okolí začátku LARPu parkovat?
Není nejlepší nápad jezdit na místo začátku autem. Všude kolem jsou modré zóny a parkování by se vám mohlo slušně prodražit.