Hosté (2017)

Libuše - VIP

Hosté jsou korunní ozdobou všech conů a Czequestrie rozhodně nezůstává stranou! Kromě hostů, kteří se na tvorbě seriálu přímo podílí (scénáristé, dabéři…), můžete na Czequestrii potkat   mnoho komunitních hostů – hudebníky, kreslíře, animátory a třeba i konstruktéry z řad bronies. A pokud narazíte na někoho, jehož tvorba či činnost se vám líbí, využijte příležitosti a řekněte dotyčné(mu) osobně – určitě jej či ji potěšíte.

Hosté, kteří na letošní Czequestrii dorazí, se budou postupně objevovat na této stránce. Kdo všechno to bude předem sdělit nemůžeme, ale už teď můžeme prozradit, že pár hostů se na Prahu těší a rozhodně si nenechají ujít příležitost navštívit město a ochutnat místní speciality!

M. A. Larson – scénárista My Little Pony: Friendship is Magic

M. A. Larson - foto
M. A. Larson
M. A. Larson MLP OC; kresba: Cwossie
Volání Czequestrie; kresba: Cwossie

Ačkoliv scénáristů na příběhu pracuje více, jen jeden z nich má k Czequestrii mnohem blíž než všichni ostatní a není jím nikdo jiný než právě M. A. Larson – spisovatel a člověk, jež nezkazí žádnou zábavu.

Mezi epizody, které pro seriál “My Little Pony: Friendship is Magic” napsal, patří populární The Return of Harmony, Luna Eclipsed nebo Magical Mystery Cure. Kromě toho se také rád (a hlavně aktivně) účastní mnohých conů a díky tomu se v komunitě bronies těší značné popularitě.

Zastihnout jej můžete nejčastěji na Twitteru @M_A_Larson nebo na jeho webových stránkách. Bohužel se kvůli povinnostem nemůže dostavit osobně, a tak se tentokráte (jak obrázek napovídá) zúčastní pouze na dálku po Skype.

Kromě scénářů (podílel se na např. na Foster’sMy Gym Partner’s a Monkey nebo Gravity Falls) se aktuálně věnuje psaní knižní série Pennyroyal Academy (v češtině vyšla jako Princezna Bojovnice), jejíž třetí díl vyjde oficiálně 22. srpna.

A čím že má Mitch A. Larson k Czequestrii blíže než ostatní scénáristé? Inu… před čtyřmi lety v Paříži na BronyDays nás při podpisu vlajky CZ/SK bronies zaskočil otázkou, kdy uspořádáme brony con v Praze. Překvapení jsme se zmínili, že něco chystáme a slíbili jsme, že ho na con určitě pozveme. To byl velký impulz, na jehož konci stála Czequestria, jako první česko-slovenský brony con. Zkrátka… za Czequestrii může on – a my jenom doufáme, že se jednou zúčastní osobně, aby viděl, co vlastně způsobil 🙂

Lenka Debnárová – dabérka Pinkie Pie v SK dabingu

Lenka Debnárová - foto
Lenka Debnárová
Lenka Debnárová MLP OC; kresba: Cwossie
Lenka Debnárová MLP OC; kresba: Cwossie

Od ukončení studií muzikálového herectví na VŠMÚ se věnuje dabingu a jak rozhlasovému, tak televiznímu moderování. Ve slovenském znění propůjčila svůj hlas mnoha postavám, jako například Padma Patil v Harry Potterovi, či Stephanie Barnett v Teorii Velkého Třesku. V současné době ji můžete zahlédnout taktéž na TV Markíza, kde působí jako televizní rosnička.

Kromě rodiny se ve volném čase taktéž věnuje koním – jistě klidnějším, než je Pinkie Pie 🙂

Ukázka slovenského dabingu v MLP: FiM – epizoda S01E15 – Feeling Pinkie Keen ve slovenštině

The Overmare Studios – herní vývojáři a hudebníci

The Overmare Studios logo
The Overmare Studios

Jejich jméno není neznámé žádnému fanouškovi fanfikce Fallout: Equestria a také pravidelní návštěvníci Czequestrie je budou dobře znát: stejně jako v minulých letech, nás navštíví tým The Overmare Studios, známý především vývojem hry Ashes of Equestria (dříve nazývané Fallout: Equestria, The Game).

Z mnoha členů týmu přijali letošní pozvání Aivri (Audio/The Wasteland Wailers), Dex (Programming and QA), Dolkar (Programming), Ansis Malins (Programming), Hamish Milne (Team Lead/Programming), Pickelhauben Pony (Design) a Adam Sporka (Team Lead/Audio/Wasteland Wailers).

Můžete se těšit na novinky z vývoje hry, questů a jejich systému, hudebního podkresu ve hře, skladbách Wasteland Wailers, které se ve hře objeví, přehled již odladěných chyb a mnoho dalšího. Panelem v rámci hlavního programu vás provedou Adam Sporka, Hamish Milne, Aivri, Pickelhauben Pony a Dex.

Informace o připravované hře naleznete na stránkách https://theovermare.com

Hudba skupiny Wasteland Wailers (nejen ze hry) k poslechu online: https://soundcloud.com/wasteland_wailers

Przewalski’s Ponies – hudební skupina

Przewalski's Ponies 2017; kresba: Velvet R. Wings
Przewalski’s Ponies; kresba: Velvet R. Wings

Pokud jste se již minimálně jednou zúčastnili Czequestrie, určitě si pamatujete kapelu, která nás každý rok navštěvuje a vždy sebou přinese spousty nádherných skladeb. Ani tento rok tomu nebude jinak: hudební skupina Przewalski’s Ponies se opět vrací na Czequestrii! Těšíme se nejen na jejich skvělou hudbu, ale také na setkání s našimi dlouho neviděnými přáteli, kterými se celou tu dobu stali.

V sestavě Andy Feelin (basová kytara), 4/3 také známý jako Chord (kytara) a Velvet R. Wings (harfa, zpěv, bicí) představí Przewalski’s Ponies své původní skladby ve zcela novém aranžmá: v doprovodu keltské harfy! Velvet R. Wings také uvede skladby ze svého sólového projektu ILLUMNATION.

Hudbu Przewalski’s Ponies si můžete poslechnout na jejich Bandcampu nebo YouTube.

Najdete je také jako @PrzPwnies na twitteru, Facebooku či Vkontakte.

Sweetie Bot projekt – vývojáři a konstruktéři

Sweetie Bot logoVytvořit robota, který vypadá, působí a chová se jako poník ze světa Equestrie? A proč ne? Sweetie Bot projekt je tým, který stojí za vývojem realistického robotického poníka! Určitě si nenechte ujít panel, kde čtyři členové týmu vývojářů, disRecord, mutronics, RenhaZuviel, představí celý projekt, poslední novinky z vývoje a také odpoví na otázky z publika.

Můžete se těšit na poslední funkční prototyp, který tým na Czequestrii přiveze a bude k vidění nejen na panelu, ale také u jejich stánku po celou dobu conu. Takže se určitě nezapomeňte zastavit a dát Sweetie skutečný brohoof!

Pár slov přímo od členů Sweetie Bot projektu:

«Sweetie bot Projekt je malý tým bronies-nadšenců a inženýrů z Ruska, kteří se dlouhodobě zajímají o poníky, robotiku a společně uvedli v život nápad vytvořit robotického poníka Sweetie Bot.

Naším cílem je využít magii nejnovějších technologií, abychom přivedli k životu poníky v robotické podobě. Věříme, že v budoucnu se  lidé a robotiční poníci stanou přáteli a budou společně žít v míru a harmonii

Aktuální informace o projektu Sweetie Bot naleznete na webu https://sweetiebot.net a také na přidruženém YouTube kanálu.

Perrydotto – Královna Aukcí

Perrydotto MLP OC
Perrydotto

Na světě jsou různé typy aukcí – standardní, charitativní a pak aukce pod taktovkou Perry! Právě tyto aukce jsou zážitkem, který si uchováte po mnoho let a stále vás bude bavit! Dokáže z běžné charitativní aukce udělat show plnou akce a adrenalinu – prostě něco extra! Proto jsme velice rádi, že i pro tento ročník Czequestrii můžeme přivítat PerryDotto zpět! Právě ona vás provede aukcí na Czequestrii v maximálním stylu!

Její nejpamátnější aukce jsou od našich sousedů – Galaconu! Ať to byl obrázek, vlajka, kšiltovka, láhev limonády či polibek od známé celebrity, tak právě ona je schopná je prodat!

Krom aukcí se také věnuje umění. Prohlédněte si její galerii na https://www.deviantart.com/perrydotto a pokud se vám její práce líbí, určitě jí dejte vědět na Twitter @perrydotto.