LARP (2019)

LARP 2015 - řeka a mosty

Již tradičně pro vás v pátek před conem chystáme orientační hru. RPG. LARP. Říkejme tomu jakkoli. Jak to ale bude vypadat? Na co se můžete těšit? Co zažijete a uvidíte? Čtěte dál!

Zkratka LARP znamená v angličtině “Live Action Role Play”, volně přeloženo do češtiny znamená vžití se do role v rámci příběhu konajícího se v nějakém místě. V našem případě se vžijete do role šesti postav ze seriálu, které řeší nepřekonatelný problém. Kdo ho vytvořil? To neví ani Starlight! Co pro to musíte udělat? Vstát a jít ven! Do města!

Cílem je, abyste si našli nové kamarády a cítili se, alespoň na jeden den, jako poníci. Tentokráte ne nutně v Equestrii. Čeká na vás spousta úkolů a překážek, které díky vašemu přátelství hravě překonáte a nakonec bude spokojená i Starlight. Snad. Úkoly se budou odehrávat na jednotlivých stanovištích, kde na vás budou čekat naši NPC (Non/Neutra Player Character), kteří vám vše vysvětlí a případně pomohou. Takže to znamená, že náš LARP je vlastně poníkovské RPG! Venku v Praze, kde na vás čekají krásy našeho velkoměsta! Nejedná se tedy o LARP v pravém slova smyslu. Spíš nahradíte brýle pro virtuální realitu… no poníkovskou realitou 🙂

No nezní to skvěle? Doufáme že ano! Pokud jste zvolili při nákupu, že se nezúčastníte LARPu a změnili jste názor, žádný problém: prostě nám jen pošlete email na info@czskbronies.cz a my vám změníme účast na LARPu na “Ano”.

A ještě jedna věc: Pokud jste se zúčastnili našich předchozích LARPů… čekejte všechno. Nebudete jen běhat po parku, ale projdete se i městem. Na stranu druhou vám garantujeme, že poník, který je hlavou LARPu, vážně nemá rád rozpálený beton velkoměsta. Zůstává možnost vlastního plánování trasy. Jak je řečeno výše, je to RPG. 🙂

Co z toho všeho plyne? tl;dr? Projdete se různými částmi Prahy a budete si u toho připadat jako poníci. Zeleně na pastvu bude dost.

Základní informace o LARPu

Kdy začínáme: pátek 23. 8. 2019, sraz v 10:00
Kde se sejdeme: před sochou na Palackého náměstí (mapa); nejbližší zastávkou metra je Karlovo náměstí, tramvaje/autobusu pak Palackého náměstí
Kdy skončíme: nejpozději v 19:00 uklízíme a odcházíme (ale skončit můžete výrazně dříve, vizte Často kladené dotazy)
Bude afterparty? Uvidíme. Počkejte na info. Dík. 😉

Před účastí rovněž nezapomeňte pečlivě pročíst následující Instrukce a podrobnosti!

Pro úplnější přehled a hladký průběh se určitě budou hodit odpovědi na Často kladené dotazy na konci této stránky

Instrukce a podrobnosti

Co všechno si vzít sebou
Doporučujeme, abyste se zabalili stejně, jako kdybyste jeli na jednodenní výlet z města na venkov. To znamená pohodlné boty na chození, dostatek vody na jeden den (na startu letos žádnou nedostanete), nějaké jídlo, jízdenku na MHD (vizte poslední odstavec)  repelent… kromě toho si prosím přineste vaši vstupenku (vytištěnou, nebo na zobrazenou na displeji mobilního zařízení) a propisku.

Prosím zkontrolujte také předpověď počasí. Celý LARP se koná venku, v případě deště si nezapomeňte zabalit pláštěnku. Špatný nápad nebude ani to, když si přibalíte i deštník. Na startovní lokaci budeme mít za menší poplatek limitované množství pláštěnek, ovšem rozhodně jich nebude dost pro všechny. Ani pro každého druhého.

Jak se dostat na místo srazu
Dojeďte metrem B (žluté) na zastávku Karlovo náměstí. Tam vylezte východem směrem na Palackého náměstí. Případně pak nějakou z tramvají na Palackého náměstí. Pokud neznáte systém Pražské integrované dopravy, doporučujeme jet metrem. Více informací o pražské MHD naleznete v sekci Doprava.

Časový plán a jak dlouho bude hra trvat
Potkáme se v 10:00, kdy vám řekneme nějaké obecné informace. Poté začne registrace. Budete rozděleni do týmů po šesti lidech. Pokud si chcete užít LARP se svými přáteli, můžete přijít ve skupinách až o třech lidech a budete spojeni s další skupinkou. Nebudeme tak od sebe trhat kamarády/páry. (Ale tři je maximum, jelikož “three is not just a crowd, three is a team”.)

NPC (herní postavy) půjdou domu v 19:00 (nebo poté co je navštíví poslední tým). Kromě toho si můžete hru natáhnout tak, jak jen chcete. Součástí bude hlavní úkolová linie a dále dobrovolné vedlejší úkoly, díky kterým můžete získat herní čas navíc. Pokud budete rychlí, celou hru můžete projít za cca tři a půl hodiny. Ale proč byste to dělali? Není kam spěchat!

Často kladené dotazy

Jak dlouho LARP trvá a jak dlouhá je jeho trasa?
Když jsme zmínili odlepení se z domova a chození venku, měli jsme na mysli pohyb a průzkum. Hra bude trvat přesně tak dlouho jak vám bude libo – např. můžete odstartovat v 10 hodin dopoledne a skončit ve dvě, nebo ve čtyři odpoledne. Dle libosti, je to na vás! Měli byste být schopni ujít alespoň 5 km v kuse během hraní. Ale ty nejaktivnější týmy mohou nachodit klidně dvojnásobek. Je čistě na vás, jak si cestu uzpůsobíte.

Odhad vzdálenosti je velmi hrubý. Celá pěší trasa má cca 9 km při optimálním rozložení. Je ji ovšem možné silně zkrátit, pokud použijete MHD. Všechny instrukce dostanete na startu. Pro představu – při betatestu jsme vyrazili v devět a v půl jedné jsme už byli v cíli a po obědě. A ano, řešili jsme všechny úkoly.

Co všechno potřebuji vědět? Co když mé znalosti o seriálu a postavách nejsou perfektní?
Chcete-li si LARP užít, měli byste být obeznámeni s hlavními postavami “My Little Pony: Friendship is Magic” a “Equestria Girls”. Ale nebojte se, nemusíte být zarytým fanouškem ani chodící knihovnou! ?

Potřebuji na tento LARP cosplay?
Ne. Jste tím, čím chcete být, takže jediné, co potřebujete, je vžít se do role postavy ze seriálu či filmu.

Nikdy jsem nebyl na LARPu. Nebude to pro mě příliš těžké?
Ne. Tento LARP je připraven jako zábava pro každého, ne jako soutěž pro náruživé hráče. Hrou budete postupovat v malých skupinkách a příběh s úkoly je vhodný i pro začátečníky, takže i kdyby se jednalo o váš první LARP, nemusíte mít obavy.

Bude v průběhu conu vyhlášení výsledků?
Pustí vás na černohorském letišti přes bezpečnostní kontrolu s lahví vody?

Potřebuji jízdenku na MHD?
Ano. Minimálně jednu třicetiminutovou. Jeden přesun MHD je povinný. Trasu si můžete libovolně zkracovat povrchovou dopravou, na což jsou samozřejmě potřeba další jízdenky. Doporučení zní, kupte si celodenní.
PS: Není nejlepší nápad jezdit na místo určení autem. Všude kolem jsou modré zóny a parkování by se vám mohlo slušně prodražit.