LARP (2017)

LARP 2015 - řeka a mosty

Již tradičně pro vás v pátek před conem chystáme orientační hru. Jak to bude vypadat? Na co se můžete těšit? Co zažijete a uvidíte? Čtěte dál!

Zkratka LARP znamená v angličtině “Live Action Role Play”, volně přeloženo do češtiny znamená vžití se do role v rámci příběhu konajícího se v nějakém místě. V našem případě se vžijete do role Sunset Shimmer která má momentálně problémy s přátelstvím a vy se jí pokusíte pomoci. K tomu se musíte odlepit z domova a jít ven.

Cílem je abyste si našli nové kamarády a cítili se, alespoň na jeden den, jako poníci v Equestrii. Čeká na vás spousta úkolů a překážek, které díky vašemu přátelství hravě překonáte a nakonec zdárně vyřešíte kamarádský problém Sunset Shimmer. Úkoly se budou odehrávat na jednotlivých stanovištích, kde na vás budou čekat naši NPC (Non/Neutra Player Character), kteří vám vše vysvětlí a případně pomohou. Takže to znamená, že náš LARP je vlastně poníkovské RPG! Venku v Praze, kde na vás čekají krásy našeho velkoměsta!

No nezní to skvěle? Doufáme že ano! Pokud jste zvolil při nákupu že se nezúčastníte LARPu a změnili jste názor, žádný problém: prostě nám jen pošlete email na info@czskbronies.cz a my vám změníme účast na LARPu na “Ano”.

A ještě jedna věc: Pokud jste se zúčastnili našich předchozích LARPů neočekávejte že tento bude úplně stejný. Tento rok se nebudete procházet tolik městem jako dříve, ale budete se muset daleko více vžit do své role poníka. Uvidíme se na začátku!

Základní informace o LARPu

Kdy začínáme: pátek 18.8.2017, sraz v 10:00
Kde se sejdeme: před branou Obory Hvězda (mapa); nejbližší zastávkou MHD je Vypich (mapa)
Kdy skončíme: v 19:00 uklízíme a odcházíme (ale skončit můžete výrazně dříve, vizte Často kladené dotazy)
Bude afterparty? Ano! Podrobnosti níže v Často kladených dotazech

Před účastí rovněž nezapomeňte pečlivě pročíst následující Instrukce a podrobnosti!

Pro úplnější přehled a hladký průběh se určitě budou hodit odpovědi na Často kladené dotazy na konci této stránky

Instrukce a podrobnosti

Co všechno si vzít sebou
Doporučujeme abyste se zabalili stejně, jako kdybyste jeli na jednodenní výlet z města na venkov. To znamená pohodlné boty na chození, dostatek vody na jeden den, nějaké jídlo, repelent… kromě toho si prosím vezměte vaši vytištěné potvrzení objednávky vstupenky a propisku (Ano, vstupenku vytiskněte na papír, naše čtečky nedokáží číst z displejů mobilů.)

Prosím zkontrolujte také předpověď počasí. Celý LARP se koná venku, v případě deště si nezapomeňte zabalit pláštěnku. Špatný nápad nebude ani to, když si přibalíte i deštník. Na startovní lokaci budeme mít za menší poplatek limitované množství pláštěnek, ovšem rozhodně jich nebude dost pro všechny.

Jak se dostat na místo srazu
Nejbližší zastávka autobusu je Vypich, nejbližší tramvajová stanice je buď Vypich nebo Obora Hvězda. Můžete jet tramvají číslo 22 ze stanice metra Malostranská nebo autobusem číslo 191 ze stanice metra Anděl. Pokud neznáte systém Pražské integrované dopravy, doporučujeme jet tramvají. Více informací o pražské MHD naleznete v sekci Doprava.

Časový plán a jak dlouho bude hra trvat
Potkáme se v 10:00, kdy vám řekneme nějaké obecné informace. Poté začne registrace. Budete rozděleni do týmů po šesti lidech. Pokud si chcete užít LARP se svými přáteli, můžete přijít ve skupinách až o třech lidech a budete spojeni s další skupinkou. Nebudeme tak od sebe trhat kamarády/páry. (Ale tři je maximum, jelikož “three is not just a crowd, three is a team”.)

NPC (herní postavy) půjdou domu v 19:00 (nebo poté co je navštíví poslední tým). Kromě toho si můžete hru natáhnout tak, jak jen chcete. Součástí bude hlavní úkolová linie a dále dobrovolné vedlejší úkoly, díky kterým můžete získat herní čas navíc. Pokud budete rychlí, celou hru můžete projít za cca tři a půl hodiny. Ale proč byste to dělali? Není kam spěchat!

Často kladené dotazy

Jak dlouho LARP trvá a jak dlouhá je jeho trasa?
Když jsme zmínili odlepení se z domova a chození venku, měli jsme na mysli pohyb a průzkum. Hra bude trvat přesně tak dlouho jak vám bude libo – např. můžete odstartovat v 10 hodin dopoledne a skončit ve dvě, nebo ve čtyři odpoledne. Dle libosti, je to na vás! Měli byste být schopni ujít alespoň 4,5 km v kuse během hraní. Ale ty nejaktivnější týmy mohou nachodit klidně dvojnásobek. Je čistě na vás, jak si cestu uzpůsobíte.

Co všechno potřebuji vědět? Co když mé znalosti o seriálu a postavách nejsou perfektní?
Chcete-li si LARP užít, měli byste být obeznámeni s hlavními postavami “My Little Pony: Friendship is Magic” a “Equestria Girls”. Ale nebojte se, nemusíte být zarytým fanouškem ani chodící knihovnou! 🙂

Potřebuji na tento LARP cosplay?
Ne. Jste tím, čím chcete být, takže jediné, co potřebujete, je vžít se do role postavy ze seriálu či filmu.

Nikdy jsem nebyl na LARPu. Nebude to pro mě příliš těžké?
Ne. Tento LARP je připraven jako zábava pro každého, ne jako soutěž pro náruživé hráče. Hrou budete postupovat v malých skupinkách a příběh s úkoly je vhodný i pro začátečníky, takže i kdyby se jednalo o váš první LARP, nemusíte mít obavy.

Potřebuji jízdenku na MHD?
Ne. Respektive v rámci LARPu ne. Ale počítejte s tím, že pokud chcete jít na afterparty, bude se vám hodit třicetiminutová jízdenka na přesun.
PS: Není nejlepší nápad jezdit na místo určení autem. Všude kolem jsou modré zóny a parkování by se vám mohlo slušně prodražit.

Bude LARP afterparty (Czequestria pre-party)?
Ano! Sejdeme se opět v hospůdce Restaurant Petřín (mapa).

Afterparty začne v 18:00 (pro ty poníky kteří hru dokončí dříve) a pojede nejméně do 22:30. Místo je poměrně nedaleko cíli LARPu. Instrukce jak se na místo z cílové rovinky dostat vám předá poslední NPC.