Hosté (2022)

Libuše 2022 - hosté
Libuše - uváděčka hostů
(autorka: Dyonys)

VIP hosté jsou hlavní ozdobou všech conů a Czequestrie rozhodně nezůstává stranou: jsou to herci/dabéři, scénáristé, režiséři a další lidé, kteří se na tvorbě seriálů či filmů přímo podílí a cony pro ně představují ideální příležitost, jak se setkat s fanoušky svého díla – stejně tak, jako ideální příležitost pro fanoušky, setkat se s autory a protagonisty svého oblíbeného seriálu či filmu.

Kromě hostů, kteří se přímo podílí na oficiální My Little Pony tvorbě, můžete na Czequestrii potkat také mnoho komunitních hostů – tedy hudebníky, kreslíře, animátory a třeba i konstruktéry z řad bronies. A pokud narazíte na někoho, jehož tvorba či činnost se vám líbí, využijte příležitosti a řekněte to dotyčné(mu) osobně – určitě jej či ji potěšíte.

Hosty, kteří na letošní Czequestrii dorazí, budeme postupně představovat na této stránce. Kdo všechno to bude předem sdělit sice nemůžeme, ale už teď můžeme prozradit, že pár hostů se na Prahu těší a rozhodně si nenechají ujít příležitost navštívit město a ochutnat místní speciality!

Takže… kteří hosté dorazí na Czequestrii 2022?

Robert Cullen – režisér “MLP: A New Generation”

Robert Cullen
Robert Cullen
režisér “MLP: A New Generation”
Robert Cullen as a pony
V podobě postavy z MLP G5
kresba: MesuYoru

Když se My Little Pony univerzum před necelým rokem rozrostlo o nové prostředí, postavy i děj, rozrostl se též okruh těch, kteří světu Equestrie dávají divácky známou podobu. Je nám proto ctí na Czequestrii přivítat jednoho z nejpovolanějších z týmu páté generace MLP, kterým není nikdo jiný než Robert Cullen, režisér filmu “MLP: A New Generation” a zakladatel animačního studia Boulder Media!

Ačkoliv většině bronies nebude jeho jméno znít příliš povědomě, pilotní film páté generace rozhodně není jeho prvním setkáním se světem MLP: jako umělecký ředitel se podílel na speciálu Rainbow Roadtrip a také na dvou epizodách z cyklu Pony Life (“The best of the Worst” a “Princess probz”). Animované tvorbě věnuje již přes 20 let: než se stal společně s José Ucha režisérem filmu “My Little Pony: A New Generation”, podílel se například na seriálech Transformers nebo Foster’s Home for Imaginary Friends, za který byl v roce 2007 nominován na cenu Emmy v kategorii vynikající animovaný pořad. Přehled jeho tvorby naleznete na IMDB.

Ve filmu „MLP: A New Generation“ také propůjčil svůj hlas dvěma postavám: tou první je Rob the Pony, který se Sproutovi představí během písně “Danger, Danger” (Angry Mob) a druhou pak Sparkle Chaser, ke kterým se diváci seznámí při přehlídce v továrně Canterlogic. Toho po úspěšné, i když neplánované, demonstraci balónkového zařízení pro nouzový únik, okolnosti vytrhnou z jemu známého světa, aby mu v Equestrii znovuzrozená magie přátelství po návratu přichystala patrně největší překvapení v životě.

Zda by skutečně vzal práci v Canterlogic nebo kolik neplánovaných překvapení mu práce na My Little Pony přichystala, už se ho na letošní Czequestrii musíte zeptat sami!

Vendula Příhodová – česká herečka a zpěvačka

Vendula Příhodová
Vendula Příhodová

Vendula Příhodová - MLP G5 OC
Jako postava z “My Little Pony: A New Generation”; kresba: MesuYoru

Dabing je nedílnou součástí animovaných seriálů i filmů, MLP nevyjímaje. Ocení jej všichni, kteří nevládnou angličtinou (včetně původní cílové skupiny seriálu) a chtějí film bez titulků – proto má český a slovenský dabing své nezastupitelné místo i na Czequestrii.

Vendula Příhodová je zpěvačka a herečka v činoherních i muzikálových představeních, ale také filmová a seriálová dabérka. Svůj hlas v dabingu propůjčila mnoha postavám, například Dani Ramos v Terminator: Dark Fate nebo Valkýře v Avengers: Endgame. Čeští fanoušci My Little Pony se s ní mohli setkat poprvé v roce 2017, kdy svůj hlas propůjčila Rainbow Dash v My Little Pony: The Movie a opět v nedávné době, když jejím hlasem promluvila Sunny Starscout v české verzi My Litle Pony: A New Generation.

Její hlas si můžete poslechnout v traileru úvodního filmu páté generace MLP. Přehled mnoha jejích dalších rolí naleznete na dabingforum.cz a FDB.

The Overmare Studios

Ashes of Equestria - logo
Ashes of Equestria

Svět videoher je s MLP spojen od počátku, ať už jde o komerční, či komunitní projekty. The Overmare Studios je skupina fanoušků z celého světa a se svým projektem hry Ashes of Equestria navštěvují Czequestrii pravidelně. Těšit se na ně můžete i letos! Kromě zpráv z posledního vývoje hry bude prostor i na vaše zvídavé dotazy.

Ashes of Equestria je volnou herní adaptací úvodních kapitol fanfikce Fallout: Equestria, inspirovaná též sériemi Fallout 3, 4 a New Vegas.

MelodicPony Tribute

MelodicPony Tribute - logo
MelodicPony Tribute
kresba: wolfiedrawie

MelodicPony byl skladatelem symfonické hudby inspirované seriálem “My Little Pony: Friendship is Magic”, známý mezi bronies po celém světě. V roce 2014 však náhle zemřel. Jeho snem bylo nahrát svoji hudbu s živým orchestrem a komunita bronies chtěla jeho sen proměnit ve skutečnost.

Po několika přestávkách se minulý rok vedení projektu ujali noví lidé, odhodlaní dovést jej do úspěšného konce a zajistit nejen nahrávku, ale i veřejný koncert živého orchestru, kde vedle široké veřejnosti známých skladeb zazní též Princess Twilight Orchestral Suite. A tento cíl se pomalu blíží svému naplnění!

Na panelu MelodicPony Tribute se od Boriho dozvíte poslední novinky z projektu, detaily ze zákulisí i plány do budoucna.

Prince Whateverer – heavy metal a pop-punk hudebník

Prince Whateverer - The Moon Batpony OC
Prince Whateverer – The Moon Batpony; kresba: Dyonys

Kytarista a zpěvák z jihovýchodního pobřeží Spojeného království. Od konce roku 2011, kdy uvedl svůj “cover Beyond Her Garden” (původním autorem je WoodenToaster) se jeho heavy metalová a pop-punková hudba s lehkým elektronickým a akustickým nádechem stala populární mezi mnoha bronies po celém světě. Jeho debutové album „Rediscover“ vyšlo v listopadu 2013.

V posledních letech vystupoval na mnoha conech ve v Evropě i USA a v poslední době také na online akcích. Letošní rok se rozhodl využít naplno: jeho hudbu si tak můžeme vychutnat naživo na conech po celé Evropě, Czequestrii nevyjímaje.

Poslechněte si jeho hudbu na YouTube a dejte mu na jeho Twitteru @PWhateverer vědět, jak se vám líbí!

BlackIceMusic – na vlně energie do víru party!

BlackIceMusic OC
BlackIceMusic

BlackIceMusic tvoří elektronickou hudbu or roku 2014, původně inspirovanou stylem Big Room. Později se zaměřil na dubstep, aby se nakonec vrátil k Melbourne Bounce a aktuálně Future Bounce. Mezi jeho nejznámější sestavy patří  “The Fuff“, “Jinxies“, nebo nejnověji  “Memory“.

Na letošní Czequestrii představí návštěvníkům svůj DJ set z různých festivalových žánrů.

Tw3Lv3 – energie ukrytá v party hudbě

DJ Tw3Lv3
DJ Tw3Lv3

Tw3Lv3 působí ve fandomu od roku 2018 a chce s fanoušky sdílet svou vášeň pro hudbu. Příležitostně spolupracuje s tvůrci jako PrinceWhateverer, General Mumble, 4EverfreeBrony a dalšími, a ve svém repertoáru má bohatou směsici žánrů, např. Drum&Bass a Lo-Fi.

Kromě toho řídí také značku VibePoniez, která vydává uklidňující hudební kompilace a YouTube rádio hrající 24/7. Nečekejte však, že vás na party ukolébá ke spánku, a připravte se na pořádnou jízdu!

Verča Cosplay – když je kostým víc než hobby

Veronika Matějková
Veronika Matějková a jeden z jejích kostýmů

V roce 2014 se s nastávajícím manželem rozhodla pro svatbu v kostýmech ze hry Assassin’s Creed 2 a záhy poté se cosplay stal jejím koníčkem. Díky zálibě v šití se zaměřuje hlavně na šité cosplaye. V posledních letech vyrábí kostýmy především na zakázku – mezi její zákazníky patří kromě nadšenců například herní vývojáři nebo Netflix. Svou techniku výroby se snaží neustále zdokonalovat, ať už jde o materiály nebo postupy. Pořádá též specializované cosplay kurzy, přednášky i workshopy, kde se o své bohaté zkušenosti dělí s ostatními, a letos zavítá také na Czequestrii! Pokud vás cosplay zajímá, určitě si nenechte ujít její panel, a je-li váš zájem hlubší (nebo vás přednáška zaujme), určitě navštivte i její cosplay workshop.

Ukázky kostýmů a fotky najdete na její FB stránce Verča Cosplay & Fashion.

Jak se staví k cosplay a jejich tvorbě si můžete přečíst například v článku Nevěděla jsem, zda to bude fungovat, ale chtěla jsem to zkusit.

Perrydotto – královna aukcí

Perrydotto MLP OC 2022
Perrydotto

Je zpět a má klobouk!

Na světě jsou různé typy aukcí – běžné, charitativní a pak aukce pod taktovkou Perry! Právě tyto jsou zážitkem, který si uchováte po mnoho let a stále vás bude bavit. Perry dokáže z běžné charitativní aukce udělat show plnou akce a adrenalinu – prostě něco extra! Proto jsme velice rádi, že ji můžeme opět přivítat i na letošní Czequestrii – právě ona vás provede aukcí v osobitém a stylu plném nejednoh překvapení!

Kromě moderování (nejen) aukcí na různých akcích, má mnoho dalších talentů: věnuje se organizaci, umění, dabingu a nově také streamování. Její výtvarná díla a dalíš příspěvky naleznete nejčastěji na Twitteru.